more_horiz

Głębia Ostrości. Nepal w obiektywie Wojtka Moskwy

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 10:21
- Ten projekt cały czas żyje, wystawa ciągle jeździ po kraju i cieszy się całkiem niezłą frekwencją - mówił w audycji Głębia Ostrości Wojtek Moskwa. Fotograf w Polskim Radiu 24 opowiadał m.in. o projekcie "Sansara", który jest owocem jego wizyty w Nepalu. 
Audio
  • 5.03.19 Głębia Ostrości. Nepal w obiektywie Wojtka Moskwy
Fragment fotografii z cyklu Sansara
Fragment fotografii z cyklu "Sansara"Foto: Wojtek Moskwa

Jak wspominał na naszej antenie Wojtek Moskwa - w kontekście wystawy "Sansara" w Reducie Banku Polskiego w Warszawie, która odbyła się w lutym 2013 roku - ekspozycja dla niektórych zwiedzających była zaskakująca. - Pojawiły się opinie, na wystawie było sporo ludzi, którzy sami byli w Nepalu, że czarno-białe fotografie nie pasują do tego kraju. Wywiązała się dyskusja o tym, jak oczekiwania mijają się z rzeczywistością. Byli też jednak ludzie, którzy mnie bronili, podkreślali, że w tych zdjęciach widać mnie - mówił gość PR24. 

- Zdjęcia są czarno-białe, może smutne, kwadratowe. Inne od wizerunku Nepalu, który pojawia się folderach turystycznych czy wspomnieniach ludzi, którzy tam byli. Ale to jest właśnie moja fotografia. Takie zdjęcia chciałem tam zrobić - podkreślał Wojtek Moskwa. 

Jako uzupełnienie wystawy zdjęć Wojtka Moskwy z Nepalu ukazał się album "Sansara". 

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu była Iga Niewiadomska. 

Polskie Radio 24

--------------------------------------

Data emisji: 5.03.19

Godzina emisji: 22.06

Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 fotografia

Zobacz także

Zobacz także