more_horiz

"Głębia Ostrości". Fotografia sportowa Leszka Fidusiewicza

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 22:35
W "Głębi ostrości" rozmowa z Leszkiem Fidusiewiczem. Fotograf opowiadał o początkach swoje działalności, a także o kulisach i doświadczeniach znajomości z gwiazdami lekkoatletyki. Gość Polskiego Radia 24 zdradził również swój przepis na udaną fotografię. 
Audio
Trening Mariana Woronina  AWF, 1982
Trening Mariana Woronina / AWF, 1982Foto: Leszek Fidusiewicz

- Fotografia miała nam posłużyć do rejestrowania sukcesów i rozwiązywania problemów technicznych. Była nam potrzebna do wyłapywania pewnych błędów w technice i to się udało. Z tego chcieliśmy stworzyć kinogram zbliżony do rzeczywistości - opowiadał o swoich początkach Leszek Fidusiewicz. 

Gość Polskiego Radia 24 wyjawił także jak poznał wybitną polską lekkoatletkę, Irenę Szewińską. - Jako zawodnicy Polonii Warszawa zaprzyjaźniliśmy się z Januszem Szewińskim, który również zajmował się fotografią, ale miał nieporównywalnie lepszy sprzęt od nas. Na zawodach Gwardii gruchnęła wiadomość, że trener przyprowadzi niebywale zdolną dziewczynę. Umówiliśmy się z Szewińskim, że po przebiegnięciu mety ja sfotografuję. Była ona taka chuda, że schowałaby się za oszczep, ale od razu ją pokochałem i na obozach stała się naszą najlepszą towarzyszką - stwierdził fotograf.

Woronin 1200.jpg
35 lat od wielkiego wyczynu Mariana Woronina. Do tej pory żaden Polak nie pobiegł szybciej

Uniwersalna fotografia

Jego zdaniem udana fotografia musi przetrwać próbę czasu. - Znałem racje zawodników, a był to okres największych sukcesów polskich lekkoatletów. Prawie w każdej dyscyplinie byliśmy potęgą. Przyjaźniłem się i fotografowałem zawodników z wielu konkurencji, a przede wszystkich znałem ich zachowania, co mi bardzo pomagało. Moje doświadczenia również bardzo procentowały - przyznał. 

- Wybieram z danej imprezy coś charakterystycznego i coś ponadczasowego. Zależy mi na tym, aby moja fotografia była uniwersalna. Uważam, że dobra fotografia wytrzyma próbę czasu - dodał rozmówca. 

Audycja: "Głębia ostrości"

Prowadząca: Iga Niewiadomska

Gość: Leszek Fidusiewicz

Data emisji: 27.08.2019

Godzina emisji: 22:06

pkr

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem