X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Karol Karski (PiS): frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów będzie większa

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 18:05
- Trudno jest powiedzieć, jakie będą wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, ponieważ w całej Unii, podobnie jak w Polsce, sondaże przestały służyć do pokazywania rzeczywistości, a zaczynają służyć do jej kreowania - powiedział na antenie PR24 eurodeputowany PiS Karol Karski.
Audio
  • 14.04.19 Przekładaniec Jachowicza. Karol Karski (PiS) o kształcie nowego Parlamentu Europejskiego
  • 14.04.19 Przekładaniec Jachowicza: Artur Hoffman, Albert Stankowski oraz prof. Konrad Zieliński
Karol Karski, europoseł PiS
Karol Karski, europoseł PiSFoto: PR24

Deputowani Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim należą do frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Karol Karski jest przekonany, że po wyborach do europarlamentu (w Polsce odbędą się one 26 maja) liczebność frakcji będzie "o wiele większa".

- Ugrupowania, które wchodzą w skład EKR, cieszą się o wiele większym poparciem niż w roku 2014, kiedy wybory odbywały się poprzednim razem. Jest to widoczne w sposób namacalny, ponieważ w międzyczasie odbywały się wybory krajowe w tych samych państwach - powiedział.

- Z drugiej strony, te dwa czołowe ugrupowania, które w tej chwili rządzą Parlamentem Europejskim, czyli Europejska Partia Ludowa i socjaliści, słabną. To też jest widoczne po wynikach wyborów - ocenił Karol Karski. Jego zdaniem, choć trudno powiedzieć jakie będą ostateczne wyniki wyborów, "widać ogólną tendencję".

Europoseł odniósł się również do kwestii strajku nauczycieli. - Środków finansowych nie ma. Mamy doskonale rozwijającą się gospodarkę, natomiast te pieniądze są sukcesywnie, w miarę ich wpływu do budżetu państwa rozdystrybuowane na różne programy społeczne - powiedział. - Programy konstruujemy tak, żeby były jak najszersze. Myślę, że kiedy do budżetu państwa wpłyną nowe środki, możliwe będzie przekazanie ich innym grupom, także nauczycielom - powiedział Karol Karski na antenie PR24.

Ponadto w audycji gościli Artur Hofman (prezes Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce), Albert Stankowski, dyrektor Muzeum Getta Warszawskiego, oraz prof. Konrad Zieliński (szef działu naukowo-badawczego Muzeum Getta Warszawskiego). Mówili o 76. rocznicy powstania w getcie warszawskim

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Audycję prowadził Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 14.04.2019

Godzina emisji: 17.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konwencja w Lublinie. PiS zaprezentowało kandydatów do PE z okręgu lubelskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 11:11
W Lublinie zakończyła się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego, podczas której zaprezentowano kandydatów PiS z okręgu lubelskiego do Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Andrzej Gil: strajk zburzył pozytywny wizerunek nauczyciela

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 15:49
- Początkowo sympatyzowałem z ruchem nauczycieli. Wydawało mi się, że znam ich sytuację z autopsji. Im dłużej jednak strajk trwa, tym mniej popieram formę ich protestu - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń