more_horiz

"Od kilku lat instytut bardzo się rozrasta". Maciej Kryczka o działalności Ordo Iuris

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2022 18:28
- Z instytutem Ordo Iuris jestem związany od 2015 roku i od tej pory instytut bardzo się rozrósł. Sprawy, które się przewijają są powtarzalne. Wynika to z naszych celów statutowych - powiedział w Polskim Radiu 24 mec. Maciej Kryczka z instytutu Ordo Iuris.
Konferencja prasowa Ordo Iuris
Konferencja prasowa Ordo IurisFoto: TWITTER.COM/ORDO IURIS

Instytut Ordo Iuris już od ośmiu lat pomaga w prawnej walce osobom, które doznały niesprawiedliwości. "Walczymy o respektowanie praw podstawowych poświadczonych w Konstytucji – prawa do życia, tożsamości małżeństwa i rodziny, wolności sumienia. Łączymy działania analityczne i procesowe, jesteśmy obecni w debacie publicznej zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Dzięki temu, nasze działania są nie tylko profesjonalne i merytoryczne, ale też skuteczne" - można przeczytać na stronie instytutu. Gościem Polskiego Radia 24 był jeden z adwokatów instytutu.

Działalność Ordo Iuris

Mec. Maciej Kryczka podkreślił, że charakter spraw jakie podejmuje instytut jest powtarzalny, ale ich liczba nie maleje. - Z instytutem Ordo Iuris jestem związany od 2015 roku i od tej pory instytut bardzo się rozrósł. Sprawy, które się przewijają są powtarzalne. Wynika to z naszych celów statutowych. Są to pewne obszary jak np. sprawy patriotyczne - powiedział.

Gość Polskiego Radia 24 jako przykład działania instytutu podał sprawę mężczyzny z Radomia. - Prowadzimy np. sprawę mężczyzny z Radomia, który został oskarżony o zniszczenie radzieckiego pomnika. Polegało to na oblaniu czerwoną farbą. Byliśmy zaskoczeni, że w 2022 roku prokuratura prowadzi takie sprawy - powiedział.

- Dodatkowo, mężczyzna ten jest synem znanego żołnierza wyklętego. W 1948 roku został skazany na dożywocie za swoją działalność. Teraz syn nie mógł znieść tego, że w przestrzeni publicznej znajdują się pomniki komunistyczne - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
20:50 PR24 2022_07_17-17-35-25.mp3 Mec. Maciej Kryczka o działalności Ordo Iuris (Przekładaniec Jachowicza)

* * *

Audycja: Przekładaniec Jachowicza

Prowadzi: Jerzy Jachowicz

Goście: mec. Maciej Kryczka (Ordo Iuris)

Data emisji: 17.07.2021

Godzina emisji: 17.35

dz

Zobacz także

Zobacz także