more_horiz

"Był niesamowitym sportowcem". Tomasz Zapert o książce poświęconej Jerzemu Pawłowskiemu

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 10:51
- Wiktor Bołba opisuje rozmaite wcielenia Jerzego Pawłowskiego, nie tylko te sportowe, ale też inne - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Zapert.
Tomasz Zapert: Jerzy Pawłowski był niesamowitym sportowcem.
Tomasz Zapert: Jerzy Pawłowski był niesamowitym sportowcem.Foto: PAP

Tematem rozmowy była książka "Szpieg olimpijski. Jerzy Pawłowski: od PRL-owskiego celebryty do wroga państwa nr 1" autorstwa Wiktora Bołby.

Rozmowę o książce prowadzący rozpoczęli od wspomnienia o autorze. - To był dziennikarz sportowy, kronikarz Legii Warszawa i jej kustosz pamięci - powiedział Tomasz Zapert. - Był autorem książki o najbardziej znanym futboliście tego klubu, czyli o Kazimierzu Deynie, był współautorem książki o innej legendzie z klubu przy Łazienkowskiej 3, o Lucjanie Brychczym - dodał i podkreślił, że "jest zasłużoną postacią dla polskiego sportu".

"Był niesamowitym sportowcem"

- Postanowił napisać książkę o szabliście wszech czasów, bo tak funkcjonuje w globalnych kronikach Jerzy Pawłowski, gdyż był niesamowitym sportowcem, najwybitniejszym w swojej konkurencji, czyli szabli - powiedział.

Prowadzący wskazał, że Pawłowski "miał też drugie oblicze, a właściwie kilka twarzy". - Wiktor Bołba opisuje te jego rozmaite wcielenia, nie tylko sportowe, ale też inne - zaznaczył. - Ja bym się jednak nie zgodził ze słowem "celebryta", bo celebryta to jest osoba, która jest znana z tego, że nic nie robi, tylko po prostu bywa gdzieś. Jerzy Pawłowski miał jednak wybitne osiągnięcia - podkreślił.

Więcej o samej książce oraz o życiu Jerzego Pawłowskiego w nagraniu.

Posłuchaj
23:03 poczytnik17.mp3 Tomasz Zapert: Jerzy Pawłowski był niesamowitym sportowcem (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Poczytnik"

Prowadzący: Tomasz Zapert i Krzysztof Masłoń

Data emisji: 17.07.2021

Godzina: 22:06

jb

Zobacz także

Zobacz także