more_horiz

"Z drugiej strony szkła". Anna Musiałówna: reporter musi znać wszystkie sfery życia

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2023 00:33
- Idąc ulicą, bardziej zwracam uwagę na kogoś, kto leży na bruku, niż na osobę, która idzie i patrzy w komórkę - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Musiałówna, fotoreporter prasowa i socjologiczna, autor reportaży i kuratorka wystaw fotograficznych, a także autor książki "Z drugiej strony szkła. Autoportret fotoreporterki". - Wiele mogę się dowiedzieć o pani sprzedającej kwiaty na ulicy - zaznaczyła. 
W ocenie autorki książki Z drugiej strony szkła, reporter musi znać wszystkie sfery życia
W ocenie autorki książki "Z drugiej strony szkła", "reporter musi znać wszystkie sfery życia"Foto: Facebook.com/people/Wydawnictwo-Czytelnik

W "Poczytniku" o najnowszej książce Anny Musiałówny zatytułowanej "Z drugiej strony szkła. Autoportret fotoreporterki". Autorka opowiada w nim o ważnych dla niej miejscach - jak rodzinny Suchedniów, czy internat szkoły baletowej, ale także o ludziach, których spotkała na swej drodze - jak Gustawa Herlinga Grudzińskiego, czy Melanię - gosposię Marii Dąbrowskiej. 

Lekcje od zwykłych ludzi

Reporter musi znać wszystkie sfery życia. Robiłam też materiały o ludziach z bardzo wysokich półek, ale zawsze biedny człowiek, czy będący w dramacie, przyciąga moją uwagę bardziej, niż ktoś, komu nie trzeba w danym momencie pomagać - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Musiałówna, autor "Z drugiej strony szkła. Autoportret fotoreporterki". 

- Zawsze, gdy idę ulicą, bardziej zwracam uwagę na kogoś, kto leży na bruku, niż na osobę, która idzie i patrzy w komórkę, bo wiem, że jej się nic nie dzieje - zaznaczyła gość "Poczytnika". - Wiele mogę się dowiedzieć o pani sprzedającej kwiaty na ulicy, jak pani Irenka, o której także jest w tej książce - dodała Anna Musiałówna. 

Więcej w nagraniu:

Posłuchaj
22:06 Poczytnik--[PR24]PR24 (mp3) 22 styczeń 2023 22_06_07.mp3 Anna Musiałówna o swojej książce "Z drugiej strony szkła. Autoportret fotoreporterki" ("Poczytnik"/ PR24)

Czytaj także: 

***

Audycja: "Poczytnik"

Prowadzący: Krzysztof MasłońTomasz Zapert

Gość: Anna Musiałówna (fotoreporter, autor książki "Z drugiej strony szkła. Autoportret fotoreporterki")

Data emisji: 22.01.2023

Godzina emisji: 22.06


mbl

Zobacz także

Zobacz także