X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kurier" - nowy film Władysława Pasikowskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 23:00
W audycji "Wieczór filmowy Adamskiego" rozmowa o "Kurierze", najnowszym filmie Władysława Pasikowskiego. Gościem audycji był Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, współproducent tego obrazu. 
Audio
  • 13.03.2019 Wieczór Filmowy Adamskiego o "Kurierze" w reż. Władysława Pasikowskiego
Mat. promocyjne
Mat. promocyjne Foto: Kino Świat

W audycji zastanawiano się, czy sensacyjne kino historyczne to dobry gatunek na opowiadanie o takiej postaci jak Jan Nowak-Jeziorański? Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, mówił o genezie przeniesienia losów legendarnego "Kuriera z Warszawy". Opowiadał też o założeniach filmu i celach, jakie za sobą ta produkcja niesie.

- Zależy nam na tym, żeby takie postaci jak Jan Nowak-Jeziorański trafiały do zbiorowej wyobraźni, wchodziły do kultury masowej, żeby dały pretekst do dyskusji. Wokół tych tematów chcemy prowadzić lekcje, robić wystawy, pracować z nauczycielami - powiedział Ołdakowski. - Film "Kurier" to próba przypomnienia tamtych czasów i opowiedzenia ciekawej historii opartej na prawdziwych wydarzeniach. To wyciągnięcie z przeszłości trochę zapomnianego bohatera i powiedzenie, że to ktoś ważny dla dzisiejszej Polski. Zwykli ludzie w dramatycznych momentach historii Polski. Odnoszą sukcesy w swoich misjach. To dla kina jest zawsze interesujące - dodał.

Podczas rozmowy został poruszony ponadto temat osoby reżysera filmu. Jest nim Władysław Pasikowski, nazwany przez prowadzącego audycję "ojciec chrzestnym kina sensacyjnego w Polsce". Jak to się stało, że to właśnie twórca "Psów" został reżyserem, któremu powierzono zrobienie tego filmu?

- Zaproponowaliśmy mu ten film, bo lubimy jego kino. Uważamy go za twórcę wyjątkowego. Wierzymy też w swoje marzenia. Wierzymy, że to twórca wyjątkowy, twórca, z którym się dobrze pracuje. Jest też bardzo rygorystyczny na planie - dlatego jest dobry dla początkujących producentów - argumentował Jan Ołdakowski.

W audycji także o zdradzie aliantów, o znaczeniu polskiej historii, która ciągle wpływa na nasze wyobrażenie o współczesnym świecie, a także o tym, dlaczego Muzeum Powstania Warszawskiego produkuje filmy.

Więcej w całej rozmowie.

Rozmawiał Łukasz Adamski.

PR24/tb

____________________ 

Data emisji: 13.03.2019

Godzina emisji: 22.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak