X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy umiemy jeszcze odczytywać religijną symbolikę w filmach?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 23:00
Czy w obecnym świecie tracimy zdolność odczytywania religijnej symboliki? - Jeśli ludzie nie czytają Biblii, nie odnajdują tych odniesień - mówił na antenie PR24 ks. dr Marek Kotynski, teolog i filmoznawca.
Audio
  • 24.04.19 Czy społeczeństwo traci zdolność czytania symboli?
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Czy w naszej cywilizacji zanika powoli zdolność odczytywania symboli? Ks. dr Marek Kotyński jest zdania, że "symbolizm nam znika". Jego zdaniem jedną z tego przyczyn jest fakt, że "współczesny człowiek" ma "bardzo wąski bagaż kulturowy". - Ludzie wręcz drwią z jakiegokolwiek symbolizmu - powiedział.

W opinii gościa PR24 zjawisko to przekłada się na kinematografię, co ma też wpływ na współczesne kino religijne. Boryka się ono z problemami, ponieważ "ludzie nie łapią odniesień". - Jeśli ten klucz kulturowy jest taki mały, to te filmy są też nieczytelne - powiedział.

- Kiedy nakładamy "matrycę" Biblii (...) na rzeczywistość zaczynamy rozumieć odniesienia - mówił ks. dr Marek Kotyński. Wskazał też na filmy science-fiction i fantasy, które w jego opinii obficie czerpią z symboliki religijnej, np. koncepcji mesjasza, czy historii biblijnej. Jednym z takich przykładów, jak mówił ks. dr Marek Kotyński jest film "Matrix", którego "bez Biblii nie da się zrozumieć".

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Łukasz Adamski.

Polskie Radio 24/msze

--------------------------

Data emisji: 24.04.2019

Godzina emisji: 22.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak