X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Grzywaczewski o dokumencie "Cienie imperium": opowieść o zwykłych ludziach, którzy doświadczają efektów polityki

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 13:00
- Film jest zwieńczeniem opowieści o państwach nieuznawanych i imperium na wschodzie, którego polityka brutalnie rzutuje na życie zwykłych ludzi - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzywaczewski, scenarzysta i współreżyser dokumentu "Cienie imperium".
Audio
  • 4.05.19 Wieczór filmowy Adamskiego. Tomasz Grzywaczewski, scenarzysta i współreżyser dokumentu "Cienie imperium"

Dokument pokazuje trzy historie o ludziach żyjących w dawnym ZSRR. Bohaterowie z Górnego Karabachu, Ukrainy i Abchazji są przykładem osób, doświadczonych przez "imperium" i wciąż żyjących w jego cieniu, mimo iż samo imperium z map zniknęło już prawie 30 lat temu. Ich losy pokazują skomplikowaną historię krajów postsowieckich i ich mieszkańców. Współautorem scenariusza do filmu jest publicysta Dawid Wildstein.

- To nie ma być opowieść o wielkich możnych tego świata i o tym, co dzieje się w procesach władzy. Ma to być opowieść o zwykłych ludziach, którzy na własnej skórze czują efekty wielkiej polityki - zaznaczył Tomasz Grzywaczewski. Współautor dokumentu podkreślił, że autorzy filmu koncentrowali się przede wszystkim na osobistych historiach bohaterów. - Na ich marzeniach, decyzjach i ich codziennym losie - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiał Łukasz Adamski.

Polskie Radio 24/sfkadr.com

--------------------------

Data emisji: 04.05.2019

Godzina emisji: 22.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy umiemy jeszcze odczytywać religijną symbolikę w filmach?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 23:00
Czy w obecnym świecie tracimy zdolność odczytywania religijnej symboliki? - Jeśli ludzie nie czytają Biblii, nie odnajdują tych odniesień - mówił na antenie PR24 ks. dr Marek Kotynski, teolog i filmoznawca.
rozwiń zwiń