more_horiz

"Opowieść o bezwzględnym oszuście". Katarzyna Bonda o książce "Miłość czyni dobrym"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 23:59
- Bohater mojej książki jest psychopatą, przyjemność sprawiają mu posiadanie władzy i kontroli - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Bonda, autorka książki "Miłość czyni dobrym".
Katarzyna Bonda
Katarzyna BondaFoto: PR24/TB

Katarzyna Bonda to mistrzyni polskich kryminałów, ma na swoim koncie wiele ciekawych książek. Tworzy ona również powieści sensacyjne, thrillery, a także spełnia się w literaturze faktu. W audycji opowiada o książce "Miłość czyni dobrym". Opisuje w niej bezwzględnego, ale i doskonałego w swoim fachu oszusta, Daniela Skalskiego.

"Wielu takich wokół nas"

Mężczyzna bez najmniejszych skrupułów manipuluje każdym, kto stanie na jego drodze. Począwszy od zakochanych w nim kobiet, po specjalistów od finansów. W poszukiwaniu łatwego zarobku schodzi na drogę przestępczą, zostaje bezwzględnym oszustem. Odtąd jego codzienność to nakręcająca się spirala kłamstw i intryg.

Bonda_1200.jpg
Katarzyna Bonda: zbrodnia jest demokratyczna

- My nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielu takich bezwzględnych ludzi, którzy wykorzystują innych, jest wokół nas. Działają jednak oni w tzw. białych rękawiczkach. Nitka, którą oplatają ofiarę, staje się coraz dłuższa, a ona sama przytomnieje gdy gra jest już skończona - powiedziała pisarka.

"Malownicza gra"

Pierwszą ofiarą oszusta jest zauroczona nim Gabrysia, pracownica banku. To ona zdradza Danielowi Skalskiemu, że czeki są weryfikowane tylko raz na pół roku. Dzięki niej, poznaje on także słabe elementy zabezpieczania papierów wartościowych. Najpierw okrada przedstawicieli firm handlowych w Polsce, a potem rozpoczyna działania na skalę międzynarodową, obracając milionami dolarów. Przenosi się do Londynu, gdzie konsekwentnie buduje swoją markę finansisty i maklera od funduszy hedgingowych.

- Oszust prowadzi malowniczą grę. Ofiary o niej nie wiedzą, nie dowierzają. Książka o której mówię, jest prawdziwa także pod względem faktu, że taki ktoś jak mój bohater istnieje, był poszukiwany nawet listem gończym - powiedziała Katarzyna Bonda.


Posłuchaj
22:35 kulturalnie21.11.mp3 K. Bonda o książce "Miłość czyni dobrym" ("Kulturalnie na temat")

Audycja: "Kulturalnie na temat"

Prowadząca: Katarzyna Cygler

Gość: Katarzyna Bonda (pisarka)

Data emisji: 21.11.2020

Godzina: 23.36 

Zobacz także

Zobacz także