more_horiz

Książka agenta FBI o uporządkowaniu relacji. "Wiedzą o czym mówią, bo zajmują się tym na co dzień"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 08:20
– Wiedzą o czym mówią, bo zajmują się relacjami na co dzień. To jak one będą się im układały zależy przyszłość ich pracy. Ta praca owocuje bardzo często zmianami w ich życiu, ale i w życiu ich najbliższego otoczenia - powiedziała tłumaczka książki, Małgorzata Maruszkin.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/OPOLJA

"Jak zjednać sobie ludzi. Metody agenta FBI" to książka opisująca konkretne działania i pokazująca, że trzeba traktować innych w sposób, w jaki sami chcielibyśmy być traktowani. Autor, bazując na własnych doświadczeniach oficera marines, agenta FBI i szefa specjalnego Programu Analizy Behawioralnej FBI, dzieli się metodami, które pozwalają najskuteczniej radzić sobie w życiu zawodowym i prywatnym. O tej pozycji mówiła jej tłumaczka Małgorzata Maruszkin.

teatr stock 1200.jpg
Teatr Studio w czasie pandemii. Dominika Biernat: umocniła się nasza wspólnota

Relacje między ludźmi

Gość audycji "Kulturalnie na temat" mówiła o podjęciu przez agentów FBI próby uporządkowania relacji między ludźmi. – Wiedzą o czym mówią, bo zajmują się relacjami na co dzień. To jak one będą się im układały zależy przyszłość ich pracy. Ta praca owocuje bardzo często zmianami w ich życiu, ale i w życiu ich najbliższego otoczenia, często dużych grup osób – powiedziała.

- Skupiłabym się jednak nie na tym, że autor jest agentem FBI, ponieważ jest też psychologiem i twórcą analizy behawioralnej stosowanej w tej instytucji. To wszystko łączy się z tym, że bardzo lubił zgłębiać naturę ludzką, poznawać nowe osoby i musiał wypracować sobie metody, które pozwoliłyby mu zjednywać sobie innych – dodała.

Czytaj także:

Tłumaczka zaznaczyła, że największym atutem książki jest przede wszystkim jej prostota. - Autor przedstawia w książce zbiór metod, które wypracował. Są to metody bardzo proste. Na tym polega wartość tej książki, że nie wymaga to od nas bardzo długich studiów. Są rzeczy, które mamy w sobie, ale z drugiej strony często sobie tego nie uświadamiamy. Zaznacza, żeby przede wszystkim nie odstraszyć innych od siebie – powiedziała Małgorzata Maruszkin.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
23:39 PR24_mp3 2021_04_03-23-35-44.mp3 Małgorzata Maruszkin o książce "Jak zjednać sobie ludzi. Metody agenta FBI" ("Kulturalnie na temat")

***

Audycja: "Kulturalnie na temat"

Prowadzący: Katarzyna Cygler 

Goście: Małgorzata Maruszkin (tłumaczka książek)

Data emisji: 03.04.2021

Godzina: 23:35

dz

Zobacz także

Zobacz także