X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

30 czerwca cały świat czytać będzie Kochanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 22:45
- Z panteonu polskich pisarzy epoki szekspirowskiej to Jan Kochanowski mógłby stawać w szranki z Szekspirem - mówił w Polskim Radiu 24 Waldemar Raźniak, prorektor Akademii Teatralnej w Warszawie i reżyser polskiego czytania "Świat czyta Kochanowskiego". Symultanicznie, 30 czerwca o 17:00, w sześciu miejscach na świecie – w Warszawie, Londynie, Nowym Jorku, Los Angeles, Madrycie i w Atenach – międzynarodowi aktorzy wykonają własne interpretacje tragedii Kochanowskiego. 
Audio
Z każdego z tych czytań będzie robiony internetowy streaming. Wszystkie czytania zostaną umieszczone na jednej platformie internetowej
Z każdego z tych czytań będzie robiony internetowy streaming. Wszystkie czytania zostaną umieszczone na jednej platformie internetowej Foto: Instytut Adama Mickiewicza - materiały prasowe

- Z każdego z tych czytań będzie robiony internetowy streaming. Wszystkie czytania zostaną umieszczone na jednej platformie internetowej - mówił Waldemar Raźniak - Zależy nam na refleksji, co wynika z tego, że tego samego dnia, o tej samej godzinie, w różnych miejscach na świecie, słychać słowa polskiego renesansowego poety, w dodatku słowa politycznej tragedii, jaką jest "Odprawa posłów greckich" - dodał.

"Odprawa posłów greckich" otworzyła dzieje polskiego dramatu politycznego i określiła styl polskiego debatowania. Czytanie sceniczne, akcentujące piękno i nowatorskość zastosowanych przez poetę rozwiązań teatralnych, a także kunsztownych konstrukcji retyrotycznych, wybrzmi tego dnia w pięciu wersjach językowych – polskiej, greckiej, hiszpańskiej oraz w dwóch wersjach w języku angielskim – brytyjskiej, wiernej epoce poety i uwspółcześnionej amerykańskiej.

Streaming wydarzenia na platformie www.howlround.com oraz na Facebooku na fanpage’ach Instytutu Adama Mickiewicza, Akademii Teatralnej oraz Instytutu Teatralnego.

Wieczorem, o godzinie 21.30 na Placu Defilad, będzie można obejrzeć multimedialny pokaz wszystkich czytań, połączony z występami na żywo.


krzysztof olendzki 1200.jpg
"Świat czyta Kochanowskiego". Krzysztof Olendzki: przekaz aktualny do dziś

Światowe czytanie Kochanowskiego, w niespotykany dotąd, bo międzynarodowy i multimedialny sposób, wpisuje się w coroczne obchody „Imienin Jana Kochanowskiego”. Wydarzenie organizowane przez Bibliotekę Narodową rozpoczęło się 29 czerwca, jak co roku, w Ogrodzie Krasińskich, przybliżając szerokiej publiczności twórczość pisarza i jej kontekst.

Inicjatorem i współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Adama Mickiewicza, we współpracy z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.

Audycję "DOMAGAŁAsięTEATRU" prowadził Tomasz Domagała.

_______________

Data emisji: 29.06.2019

Godzina emiscji: 22:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rok Moniuszkowski: HALKA w reż. Agnieszki Glińskiej w Teatrze Wielkim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 23:00
- Dążyłyśmy do tego, by opowiedzieć o każdej z nas. Halka nie jest chłopką-górlaką, którą uwiódł panicz i ona z tego powodu oszalała. Tak łatwo się nie szaleje, to nie jest takie proste, nie każdy tak szaleje. Musi się doświadczyć takiego rodzaju samotności i odrzucenia, żeby podstawowa równowaga bólu, cierpienia i normalności życia została tak mocno zachwiana i naruszona - mówiła w Polskim Radiu 24 reżyserka Agnieszka Glińska.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Woyzeck" Georga Büchnera w TR Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 07:55
- Będąc czułym na propozycję teatru postanowiłem wziąć się za klasykę. Przeczytałem ten tekst pierwszy raz rok temu i mnie zachwycił - mówił w audycji "DOMAGAŁAsięTEATRU" Grzegorz Jaremko, reżyser spektaklu "Woyzeck" wg. dramatu Georga Büchnera.
rozwiń zwiń