X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dług - pierwsze 5 tysięcy lat” w Teatrze Nowym Proxima w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 07:53
- Hasło "dług" jest na tyle wieloznaczne, że nie wiadomo od czego zacząć, ale zacząłbym od aktorów. To artyści, którzy do niedawna byli gwiazdami Starego Teatru, a następnie wszyscy odeszliśmy z Krakowa i mieliśmy okazję wrócić, spłacając tym samym dług wobec publiczności - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Klata, reżyser spektaklu "Dług - pierwsze 5 tysięcy lat". 
Audio
  • 21.09.2019 Reżyser Jan Klata opowiada o spektaklu "Dług - pierwsze 5 tysięcy lat"
Fragment spektaklu Dług - pierwsze 5 tysięcy lat
Fragment spektaklu "Dług - pierwsze 5 tysięcy lat"Foto: teatrnowy.com.pl

Reżyser przyznał, że od dawna fascynowała go ta tematyka. - Interesowało mnie to, czym jest pieniądz, a także zagadnienia długu i posługiwania się pieniędzmi. Wiedziałem, że chcę mieć do tego czwórkę aktorów. Zostawiliśmy sobie wolność, aby bardzo długo wielu rzeczy nie wiedzieć. To był powrót do moich aktorów, którzy są czołowymi aktorami w Polsce. Każdy musiał dużo poświęcić, aby się spotkać - przyznał reżyser. 

- Problemy ucieczki od piramidy finansowej rozwiązywało się wojną. Inni mądrzy ludzie robili tak, aby wydrukować coś z niczego. Należy też pamiętać, że każdy dług jest czyimś majątkiem. Wszyscy jesteśmy przekonani, że pieniądze zdeponowane na koncie na pewno tam są. Jeżeli natomiast pojawią się jakieś komplikacje, okaże się, że "cesarz jest nagi". - dodał. 

Jak podkreślił Jan Klata, ten spektakl jest czymś więcej niż tylko kolejnym spektaklem. - To nie jest standardowa produkcja, ale coś niezwykle intymnego. Poszliśmy także tropami literackimi i staraliśmy się je realizować w niekoniecznie standardowej formie. Założeniem tego spektaklu było oparcie się na aktorach, a bardzo duży nacisk położono na kostiumy - wyjawił. 

***

Prowadzący: Tomasz Domagała

Data emisji: 21.09.2019

Godzina emisji: 22:06

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Klata w Petersburgu

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 22:00
Grudzień 2018 otworzyliśmy "mocnym akcentem". Mocnym głosem przemawia bowiem zawsze reżyser Jan Klata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy wspaniały sezon

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 22:00
Sezon 2019/20 w teatrach – rozpoczęty.
rozwiń zwiń