X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jak ocalić świat na małej scenie? Zofia Uzelac oraz Dorota Segda

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 22:30
- Bierzemy pod uwagę fakt, że nie wrócimy do Akademii już do końca wakacji. Staramy się tak pracować, żeby studenci zyskiwali z tych zajęć jak najwięcej - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Dorota Segda, rektor Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Z kolei zdaniem Zofii Uzelac, dziekan Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi "studenci czwartego roku są w bardzo trudnej sytuacji".
Audio
  • Zofia Uzelac i Dorota Segda o sytuacji szkół teatralnych w dobie pandemii (DOMAGAŁAsięTEATRU)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Oleksandr Nagaiets
teatr kino puste krzesła 1200.jpg
Jak ocalić świat na małej scenie? Anna Augustynowicz oraz Bartosz Szydłowski

Rektor Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie podkreśliła, że "jest robione wszystko, żeby nie był to stracony czas". - Zorientowaliśmy się, że ta sytuacja może trwać dłużej niż początkowo zakładane kilka tygodni. Teraz bierzemy pod uwagę fakt, że nie wrócimy do Akademii już do końca wakacji. Staramy się tak pracować, żeby studenci zyskiwali z tych zajęć jak najwięcej - tłumaczyła

- Zakładamy, że będzie bardzo dużo egzaminów online. To nie jest czas stracony. Wymyślamy różne rzeczy - kreatywność studentów i pedagogów nie zna granic. (...) Zawsze kochałam grać w teatrze radiowym - trzeba mieć wyjątkowy poziom emocji, wyjątkową wnikliwość dialogów, żeby usłyszeć w radiu teatralną scenę. Trochę przypomina to teatr radiowy. Studenci nagrywają piosenki, monologi. Pedagodzy cieszą się, że studenci się nie załamali i starają się pracować - mówiła Dorota Segda.

- Najbardziej żal mi studentów czwartego roku - zrobili piękne przedstawienia dyplomowe - dwa z nich nie doczekały się premiery. Zabrakło dosłownie prób generalnych - tłumaczyła.

TEATRA_Powszechny663.jpg
Jak ocalić świat na małej scenie? Małgorzata Sikorska – Miszczuk oraz Paweł Łysak

"To największe święto teatru"

Dziekan Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi mówiła z kolei, że "festiwal musi się odbyć". - Robimy wszystko, żeby studenci czwartego roku mogli się spotkać w Łodzi. Wszystkie środki bezpieczeństwa, w zależności od sytuacji będą zapewnione. To największe święto teatru dla tych najmłodszych aktorów - zaznaczyła Zofia Uzelac.

- U nas również odbyły się już premiery dyplomów. Proszę sobie wyobrazić, że ostatni dyplom zakończył się w dniu, kiedy wszyscy musieli opuścić uczelnię - dodała.

- Ta rozpacz, ten potworny niebyt... Czwarty rok jest w strasznie trudnej sytuacji. To wszystko uległo wielkim perturbacjom. Wszyscy tak bardzo chcą się spotkać. Studenci dzwonią i mówią, że nie wyobrażają sobie, żeby nie było festiwalu. Poza tym festiwal trwa już 38 lat - to ogromna praca wszystkich naszych teatralnych uczelni. To byłoby straszne, gdyby się nie odbył - tłumaczyła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "DOMAGAŁAsięTEATRU"
Prowadzący: Tomasz Domagała
Goście: Zofia Uzelac (dziekan Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi), Dorota Segda (rektor Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie)
Data emisji: 09.05.2020
Godzina emisji: 22.06

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Naturski: to widzowie są najważniejszym składnikiem teatru

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 08:43
- Ludzie teatru często są przeczuleni na swoim punkcie. Aktorzy uważają, że to oni są najważniejsi, reżyserzy sądzą, że właśnie oni, itd. Jednak tak nie jest - powiedział w audycji "Kulturalnie na temat" Jan Naturski, artysta teatralny i filmowy, który był gościem Katarzyny Cygler.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Warto przypomnieć sobie, że są sprawy ważne i ważniejsze". Wojciech Tomczyk o "Bezkrólewiu" w Teatrze Telewizji

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 09:20
- Ta szuka stanie się przedmiotem powszechnej debaty, przykryje koronawirusa i sprawi, że na chwilę o nim zapomnimy. Dlatego warto obejrzeć to przedstawienie i przypomnieć sobie, że są sprawy ważne i ważniejsze - powiedział w Polskim Radiu 24 dramaturg Wojciech Tomczyk, autor "Bezkrólewia". To opowieść o współczesnym świecie z widocznym kontekstem katastrofy smoleńskiej wyreżyserowana przez Jerzego Machowskiego, będzie miała swoją premierę 27 kwietnia w "Teatrze Telewizji" Programu 1 Telewizji Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

National Theatre at Home. Królewska uczta dla wielbicieli teatru

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 13:00
Na czas kwarantanny Teatr Narodowy w Londynie - w cyklu National Theatre at Home - prezentuje w sieci swoje najsłynniejsze spektakle. - Na pierwszy ogień poszedł "Frankenstein" z Sherlockiem Holmesem w roli głównej - opowiada Martyna Ogonek.
rozwiń zwiń