X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jak ocalić świat na małej scenie? Elżbieta Wrotnowska-Gmyz oraz Bartosz Zaczykiewicz

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 23:59
- Środowisko aktorskie jest w trudnej sytuacji z powodu pandemii, ale radzimy sobie - mówiła w Polskim Radiu 24 Elżbieta Wrotnowska-Gmyz, dyrektor Instytutu Teatralnego. - Trudno jest przetrwać okres, który nie wiadomo ile potrwa, ale podejmujemy działania - dodał Bartosz Zaczykiewicz, dyrektor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.
Audio
  • E. Wrotnowska-Gmyz i B. Zaczykiwicz o artystach w czasie pandemii
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Nawiązując do Dnia Teatru Publicznego, szefowa Instytutu Teatralnego powiedziała że tegoroczne obchody w związku z pandemią koronawirusa, zostały przeniesione do sieci.

- Obchody Dnia Teatru Publicznego wyglądają w tym roku inaczej niż w latach ubiegłych. Nie ma akcji "Bilet do teatru za grosze", nie ma kolejek przed budynkami i kasami teatrów, nie ma też spektakli na żywo. Ale w ramach święta wszystkich publicznych scen w kraju, przez cały tydzień - aż do 23 maja - odbędzie ponad 200 wydarzeń, które mają umacniać więź z widzami oraz przypominać, że teatry są, nadal działają i czekają na publiczność - mówiła.

Wirtualne spacery

1200_teatr_shutterstock.jpg
Jak ocalić świat na małej scenie? Zofia Uzelac oraz Dorota Segda

To właśnie hasło #czekamy towarzyszy zaplanowanym w tym roku działaniom. Wśród nich będzie można znaleźć nie tylko zapisy wideo - nierzadko premierowe - spektakli czy koncertów, ale także "wejść" na próbę spektaklu, posłuchać bajek czytanych przez aktorów, rozmów i debat o sytuacji teatrów, albo dostać się "za kulisy" teatru podczas wirtualnych oprowadzań po miejscach na co dzień niedostępnych dla publiczności.

Bartosz Zaczykiewicz dodał, że także on i jego Teatr bierze udział w wydarzeniu. - Przygotowaliśmy taką szybką wycieczkę po teatrze, kto nie widział, zapraszam na Facebook i oczywiście czekamy na widzów, kiedy pandemia się skończy, teraz teatr jest pusty - dodał.

Maseczki i fartuchy

- Włączyliśmy się też w społeczną akcję. Krawcowe, które na co dzień tworzą kostiumy dla aktorów, szyją fartuchy jednorazowe ze specjalnych materiałów zakupionych przez Miasto Kalisz. Do pomocy zaangażowali się także inni pracownicy, którzy wspierają krawcowe w szyciu maseczek ochronnych - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "DOMAGAŁAsięTEATRU"

Prowadzący: Tomasz Domagała

Goście: Elżbieta Wrotnowska-Gmyz, dyrektor Instytutu Teatralnego i Bartosz Zaczykiewicz, dyrektor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu

Data: 17.05.2020 r.

Godz: 22.05


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wsparcie dla artystów w czasie pandemii. Opublikowano projekt rozporządzenia

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 00:05
Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia, który w związku z pandemią koronawirusa przewiduje wsparcie finansowe m.in. dla artystów, twórców i animatorów kultury. Zgodnie z projektem wsparcie ma wynieść do 20 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Realizacja i rozliczenia projektów ministerstwa kultury. Maksymalne uproszczenie procedur

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 19:45
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński podjął decyzję o wprowadzeniu zmian w programach resortu realizowanych w 2020 roku. Mają one na celu wsparcie projektów, które uzyskały dotację, a ze względu na sytuację epidemiologiczną muszą ulec zmianom.
rozwiń zwiń