more_horiz

Nieznani znani: Joanna Schmidt z partii Teraz

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 18:39
- Zawsze miałam duży szacunek do pracy. Moja mama powtarzała mi, że najważniejsze dla kobiety jest, aby była niezależna finansowo. To daje możliwość, by kogoś kochać, a nie być znim dlatego, że boimy się rozstać - mówiła w programie Nieznani znani Joanna Schmidt z parti Teraz!
Audio
  • 09.12.18 Nieznani znani: Joanna Schmidt z partii Teraz
Joanna Schmidt
Joanna SchmidtFoto: PR24

- Już na studiach musiałam pracować, bo chciałam odciążyć rodzinę. Moim rodzicom ciężko było utrzymać naszą trójkę. Tata był górnikiem, a mama pracowała w telekomunikacji. Dziś wiem, że to był ogromny wysiłek, aby wykształcić trzy córki poza miejscem zamieszkania. Teraz doceniam to, co rodzice dla mnie zrobili - mówiła Joanna Schmidt.

Gość Polskiego Radia 24 opowiadała o poczatkach swojej kariery politycznej: - W pewnym momencie życia, stwierdziłam, że etap uczelni, na której pracowałam jest już za mną. Potrzebowałam nowych wyzwań. Dowiedziałam się, że Ryszard Petru uruchamiał projekt i poszukiwał osób, które znają się na zarządzaniu uczelniami i na edukacji. Spotkaliśmy się i dostałam propozycję, aby wystąpić publicznie na warszawskim Torwarze. Nie miałam pojęcia, że z tego projektu narodzi się projekt polityczny.

Więcej w całej audycji. 

PR24

______________________

Data emisji: 09.12.18

Godzina emisji: 15:35

Zobacz także

Zobacz także