more_horiz

Leszek Miller: mandat europosła to dla mnie bardzo ładne zwieńczenie mojej kariery

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 17:59
- Sądzę, że ze względu na to, że pełniłem wiele różnych funkcji w tym, jak i poprzednim ustroju, otrzymanie mandatu europosła jest zwieńczeniem mojej kariery. Bardzo ładnym zwieńczeniem i z tego powodu jestem zadowolony – powiedział w Polskim Radiu 24 Leszek Miller, europoseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Audio
Leszek Miller
Leszek MillerFoto: PR24 / Adam Koniecki

Jak sam podkreślił podczas audycji, tak właśnie chce być przedstawiany. - Dlatego, że wszyscy politycy spod szyldu SLD wstąpili do grupy socjalistycznej w Parlamencie Europejskim, zaś przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, z którymi skutecznie kandydowaliśmy w ramach Koalicji Obywatelskiej, należą do frakcji Europejska Partia Ludowa - przypomniał.

Leszek Miller to jedna z najdłuższych stażem i najbardziej znanych postaci polskiej polityki. W ciągu swojej kariery pełnił wiele funkcji. M.in. w latach 1989-1990 był członkiem Biura Politycznego Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, między 1993 a 1996 rokiem szefował ministerstwu pracy i polityki socjalnej, a w latach 2001-2004 był premierem. Do tego dochodzą funkcje przewodniczącego SdRP, SLD i Polskiej Lewicy. W 2015 r., gdy Sojusz uzyskał najsłabszy po transformacji ustrojowej wynik w wyborach i nie dostał się do Sejmu, wielu wieściło Leszkowi Millerowi odejście na polityczną emeryturę. Tymczasem 26 maja właśnie z niej wrócił.

- Można powiedzieć, że jako SLD wychodzimy z pewnego niebytu. Ubiegaliśmy się przecież o mandaty spoza Sejmu. Myślę więc, że poczucie satysfakcji, że udało nam się zachować pięć mandatów, jest większe – stwierdził Leszek Miller.

Gość audycji podkreślił, że uzyskany mandat europosła jest dla niego zwieńczeniem kariery. - Sądzę, że ze względu na pełnione w przeszłości różne funkcje jest naprawdę bardzo ładnym zwieńczeniem i z tego powodu jestem zadowolony - zaznaczył.

Nie ukrywał, że z tego powodu jest bardzo wzruszony, a to dlatego, że ponad pół roku temu przechodził bardzo trudny okres w swoim życiu. Pod koniec sierpnia 2018 r. stracił syna Leszka. - To dla mnie bardzo trudny temat. Takim symbolicznym zamknięciem publicznych rozważań w tej sprawie było to, że polecieliśmy z żoną do francuskiej części Alp, gdzie uwielbiał spędzać czas nasz syn, i z małej urny, którą wzięliśmy ze sobą, rozsypaliśmy jego prochy. Pożegnaliśmy się z Leszkiem w tym miejscu, które bardzo kochał - wspominał Leszek Miller.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

PR24/bb

____________________ 

Data emisji: 8.06.2019

Godzina emisji: 16:33

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem