X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jan Kanthak: w moim domu obecne były wartości "Bóg, Honor, Ojczyzna"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 17:00
- W moim domu bardzo silne było przywiązanie do tradycji. Były w nim obecne wartości "Bóg, Honor, Ojczyzna" - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Kanthak, rzecznik prasowy ministerstwa sprawiedliwości.
Audio
  • 09.08.19 Nieznani znani 24. Jan Kanthak, rzecznik prasowy ministerstwa sprawiedliwości
Jan Kanthak
Jan KanthakFoto: PR24/AK

- Ścieżka marzeń, które przed sobą stawiałem bardzo szybko się ziściła. Zawsze chciałem móc usiąść w studiu i debatować z różnymi osobami o odmiennych poglądach. Udało mi się to osiągnąć i bardzo się z tego cieszę - podkreślił Jan Kanthak. Rzecznik prasowy ministerstwa sprawiedliwości zaznaczył jednak, że pierwsze dyskusje prowadził ze swoim ojcem. - Nie powiedziałbym, że nigdy między nami nie było sporów, ale różnica zdań też jest czasem bardzo budująca - dodał.

Gość PR24 powiedział również, że jego przygoda z polityką zaczęła się dzięki ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro. - Zostałem polecony przez jednego z profesorów Uniwersytetu Gdańskiego, jako osoba po studiach prawniczych, która jest zainteresowana szerszą działalnością polityczną. Początkowo pracowałem merytorycznie w departamencie legislacyjnym, a następnie gdy zdobyłem zaufanie ministra, zostałem szefem gabinetu politycznego - informował.

Jan Kanthak stwierdził także, że recepty ugrupowania rządzącego na uzdrowienie polskiego wymiaru sprawiedliwości są bardzo trafne. - Przed trafieniem do ministerstwa jako młody prawnik bardzo często słyszałem opinię wykładowców, którzy teraz bronią starego systemu. Oni sami na wykładach przyznawali, że to wszystko źle funkcjonuje i zauważali, że władza sądownicza nie liczy się z kimkolwiek - ocenił. Gość programu zauważył też, że sam doświadczył pewnego rozpasania sędziów. - To środowisko nie liczyło się z żadnymi konsekwencjami, bo one ich nigdy nie spotykały - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadziła Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 09.06.2019

Godzina emisji: 16.33

Czytaj także

Szymon Szynkowski vel Sek: to traktaty tworzą ramy prawne UE

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 22:05
- Chciałbym, żeby Parlament Europejski bardziej wiernie odzwierciedlał głos i oczekiwania obywateli, żeby Unia Europejska nie zajmowała się sprawami, które nie należą do jej kompetencji albo w zakresie, co do których obywatele nie mają oczekiwań, żeby się nimi zajmowała – mówił w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Pietrzak: w miarę dorastania umysłowego zacząłem się orientować gdzie ja żyję

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 22:03
- Dopiero w miarę dorastania umysłowego zacząłem się orientować gdzie ja żyję a w gruncie rzeczy,  w pierwszym moim kabarecie studenckim, "Hybrydy", zacząłem wpadać na miny z cenzurą i z ubecją, wtedy zacząłem się orientować, gdzie ja żyję, bo wcześniej nie bardzo wiedziałem - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak. 
rozwiń zwiń