X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Miłosz Motyka: przez lata PSL brakowało wyrazistości

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 18:15
- Wchodząc do polityki słyszałem uwagi "nie dadzą ci głosu, nie będą promowali". Okazało się zupełnie inaczej, jako Polskie Stronnictwo Ludowe mamy najmłodsze kierownictwo spośród wszystkich partii politycznych. Młodzi są promowani, sprawdzają się w boju. Starsi działacze widzą, że odmłodzenie formacji daje efekt – mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Motyka, szef Forum Młodych Ludowców, organizacji młodzieżowej PSL.
Audio
  • Miłosz Motyka: w PSL brakowało osób, które mogą się postawić, albo odpowiednio zareagować na krytykę z innej strony
Szef Forum Młodych Ludowców Miłosz Motyka podczas wieczoru wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego, 21.10.2018 w Warszawie.
Szef Forum Młodych Ludowców Miłosz Motyka podczas wieczoru wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego, 21.10.2018 w Warszawie. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Miłosz Motyka opowiadał o początkach swojej działalności społecznej i politycznej. - Pochodzę ze wsi, ludowość zawsze była obecna wokół nas. PSL był blisko tradycyjnych wartości, które mnie również przyświecają. Po przystąpieniu do organizacji studenckiej okazało się, że sporo znajomych działa w polityce. W Krakowie, w programie "Młodzież kontra" dotknęliśmy polityki przez duże „P”. Obserwowałem wtedy Krzysztofa Kosińskiego, Władysława Kosiniak-Kamysza, Dariusza Klimczaka. Oni te szczeble przechodzili, to dawało nadzieję, że któryś z nas, młodych może się w tej wielkiej polityce znaleźć – opowiadał gość audycji.

- Mieliśmy pokorę, próbowaliśmy działać lokalnie, udawało nam się na poziomie budżetu obywatelskiego w Krakowie, wraz z innymi młodzieżówkami przeforsowywać swoje pomysły. Największy mój ówczesny sukces to przeforsowanie darmowego miejskiego internetu. To był innowacyjny pomysł miejskich hot-spotów – relacjonował swoję działalność gośc audycji.

Miłosz Motyka zaznaczył, że jest krytyczny siebie i stara się być wyważony w dyskusjach, jednak przez lata w PSL brakowało wyrazistości. - Brakowało osób, które mogą się w odpowiednim momencie postawić, albo odpowiednio zareagować na krytykę z innej strony. Ważną postacią jest dla mnie Władysław Kosiniak–Kamysz. To bardzo doświadczony polityk, minister, radny, poseł, który wielokrotnie mówi, abym trochę spokojnie do pewnych spraw podchodził. Z uwagą słucham także Jarosława Kalinowskiego, Piotra Zgorzelskiego czy Marka Sawickiego, który był jednym z pierwszych polityków PSL, jakich poznałem – zaznaczył.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Więcej w zapisie audycji.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 13.07.2019

Godzina emisji: 16:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nieznani Znani 24. Dariusz Klimczak - współtwórca "nowego PSL"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 22:00
- Podkreślamy, że tworzymy "nowy PSL". Nie chodzi nawet o nazwę partii, a nowy rodzaj polityki - mówił w audycji Nieznani Znani 24 Dariusz Klimczak, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, prywatnie przyjaciel Władysława Kosiniaka-Kamysza, lidera ludowców. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Sawicki (PSL): PSL nie da się wypchnąć z centrum sceny politycznej

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 15:47
– Cały czas próbuje się wypchnąć Polskie Stronnictwo Ludowe z centrum sceny politycznej na lewo. My się wypchnąć nie damy – powiedział Marek Sawicki z PSL. – Kwestię ewentualnych koalicji będziemy rozważać po wyborach, a nie przed nimi – dodał.
rozwiń zwiń