X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dariusz Joński: lewica jest mi bliska i stale pracuję nad lewicowymi projektami

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 17:14
- Zawsze byłem, jestem i będę lewicowy. Kiedy przestałem pełnić funkcję posła, to przez ostatnie 4 lata pracowałem nad projektami lewicowymi. Zbieraliśmy podpisy m.in. pod ciepłymi posiłkami dla dzieci. Lewica zawsze była mi bliska - powiedział w Polskim Radiu 24 Dariusz Joński z Inicjatywy Polskiej.
Audio
Dariusz Joński
Dariusz Joński Foto: PR24/AK

- Urodziłem się w Łodzi, która mnie wykształtowała i gdzie wielu ludzi było lewicowych i wielu ludzi tu o tym rozmawiało. Niezależnie od pełnionych funkcji, pamiętam jak ciężko musiałem pracować. Ta praca jednak dawała później satysfakcję dobrego wyniku - wspominał. 

Dariusz Joński podkreślił znaczenie ciężkiej pracy w jego drodze politycznej. - Tylko tak dostałem się do Rady Miasta Łodzi. Mieliśmy wtedy klub radnych lewicy i zaproponowano mi, abym został przewodniczącym klubu. To nie była łatwa praca. Prezydent Kropiwnicki lekceważył ten klub oraz mieszkańców Łodzi, w związku z czym zaproponowałem organizację referendum nad odwołaniem ówczesnego prezydenta i to się udało. Okazało się, że po pierwszych dwóch dniach zbierania podpisów mieliśmy ich ok. 15 tys. Do tej pory w żadnym mieście to się nie udało i nie udało się doprowadzenie do odwołania prezydenta - stwierdził. 

Beata Maciejewska 1200.jpg
Beata Maciejewska: współpraca i wynik Lewicy są sukcesem

Walka o prym w Łodzi

Gość Polskiego Radia 24 wypowiedział się także o swojej rywalizacji o fotel prezydenta Łodzi z Hanną Zdanowską - Brakowało debat. Patrząc na to dziś, ciężko było wygrać. PO miała tam ponad 40 proc. poparcia. Wtedy wszedłem do drugiej tury, ale przegrałem i pogratulowałem Hannie Zdanowskiej. Dużo udało się w Łodzi zrobić. Pewne rzeczy zrobiłbym inaczej, ale wiem że to nie jest miasto takie jak Kraków, które utrzymuje się z turystów i co roku ma kilka mld zł więcej - uważa polityk. 

- Uważam, że Hanna Zdanowska sobie poradziła. Tutaj jest bardzo dużo do zrobienia, ale na wiele dobrego się zmieniło. Rozpoczęły się inwestycję w infrastrukturę, wyremontowano dworzec - dodał. 

Praca rzecznika prasowego

Rozmówca opowiadał również o pracy rzecznika SLD. - Popełniłem kilka błędów. Człowiek wpadł w wir pracy parlamentarnej, gdzie czasu się nie liczy. Każdego dnia miałem po 200 telefonów dziennie, to była niezliczona ilość spotkań i wywiadów. Tak wyglądał dzień za dniem przez 4 lata. To nieprawdopodobne doświadczenie i kontakty, które zyskuje się w trakcie. Warto przejść taką szkołę polityczną od ludzi, którzy pełnili najważniejsze funkcje w państwie i cieszę się, że mogłem to przeżyć - zaznaczył. 

Maciej Konieczny 1200_.jpg
M. Konieczny: pewien układ się skończył, nie wystarczy być anty-PiS

- Koalicja Obywatelska byłaby bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyby do tego dołączyła Lewica. W 2015 r. współtworzyłem zjednoczoną lewicę, ale ktoś chciał to rozwalić. W pewnym momencie musiałem zdecydować po co jestem w polityce. Nie trzeba być w tej czy innej partii, aby być lewicowym. W PO są różni ludzie. Ja jestem w Inicjatywie Polskiej Barbary Nowackiej i kilka osób weszło od nas do Parlamentu - przyznał.

- Jestem w polityce po to, aby coś zmienić, aby w kraju było normalnie. To zaniedbanie polityków. Chciałbym, aby do polityki się szło po to, aby coś zrobić. Właśnie dlatego ona mnie wciąga, ponieważ ciągle chcę coś zrobić i uważam, że po coś do polityki trzeba iść - podsumował. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/pkr

--------------------------------------

Data emisji: 20.10.2019

Godzina emisji: 16.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leszek Miller: rozmowy o zakończeniu działalności SLD mają charakter hipotetyczny

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 08:18
- Jestem sentymentalnie związany z SLD. Wiemy jednak, że wszystko się przekształca i podlega transformacji. Zakończenie działalności SLD nie jest prostym procesem. Jeżeli o tym rozmawiamy, to jest to hipoteza, która nie musi być zrealizowana - powiedział w Polskim Radiu 24 Leszek Miller z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Joński: opozycja musi się zjednoczyć w kwestii kandydata na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 14:12
- Metoda liczenia głosów premiuje duże bloki. Lepiej byłoby, gdyby był jeden blok opozycyjny, zdobylibyśmy więcej mandatów. Ale bylibyśmy bardziej wystawieni na ataki - stwierdził Dariusz Joński w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sekretarz Wiosny: projekt małżeństw homoseksualnych na pierwszych posiedzeniach Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 10:47
- Na jednym z pierwszych posiedzeń Sejmu nowej kadencji złożymy projekty dotyczące związków partnerskich i małżeństw homoseksualnych, płacy minimalnej, emerytur obywatelskich oraz leków - zapowiedział sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski.
rozwiń zwiń