X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Rzymkowski (PiS): nie byłoby Polski bez Kościoła

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 20:30
- Bardzo lubię i szanuję Pawła Kukiza. To on dał mi szansę. To było coś wyjątkowego, szkoda, że się już skończyło. Szkoda też, że nie udało się Pawła Kukiza pozyskać do tego obozu patriotycznego, obozu wzmacniania i reformowania Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Rzymkowski.
Audio
  • 21.10.2019, "Nieznani Znani". Gość: poseł Tomasz Rzymkowski (PiS)
Tomasz Rzymkowski (PiS)
Tomasz Rzymkowski (PiS)Foto: PR24/AK

Podczas audycji w PR24 Tomasz Rzymkowski opowiadał o swojej politycznej drodze i wyborach, które jej towarzyszą. Podkreślał, że jest politykiem twardej, narodowej prawicy, a ruch Kukiz’15, który zaprowadził go do ław poselskich, był konfederacją ludzi o różnych poglądach.

Był blisko odejścia z polityki

Dziś Tomasz Rzymkowski jest od kilku miesięcy politykiem Prawa i Sprawiedliwości. Wyjaśniał w PR24, dlaczego postanowił odejść z Kukiz'15. - Zrobiłem to w momencie, gdy Paweł Kukiz zdecydował się na mariaż z Polskim Stronnictwem Ludowym. Szanuję PSL, ale nie widzę siebie w ich szeregach - powiedział Tomasz Rzymkowski. - W połowie lipca nie wiedziałem co robić. Z PSL nie można się wiązać, a moje środowisko się wiązało. Byłem blisko decyzji o zakończeniu aktywnej kariery politycznej. Poprosiłem wtedy o radę Małgorzatę Wasserman. Lubię słuchać osób mądrzejszych od siebie, ona niewątpliwie kimś takim jest - dodał poseł.

Według Tomasza Rzymkowskiego błędem było to, że ruch Kukiz'15 nie stał się częścią Zjednoczonej Prawicy. - Nie dało to PSL-owi głosów, ale dało wiarygodność. Wyborcy Kukiz’15 głosowali na PiS. To było widać w moim okręgu, gdzie podwoiłem swój wynik - relacjonował Gość PR24. - Głosy Kukiz'15 poszły niestety na Konfederację. To środowisko polityczne stało się największym beneficjentem elektoratu Kukiz'15 - dodał.

Uchronić polską rodzinę od eksperymentów

W audycji nie zabrakło wątków dotyczących mniej oficjalnej strony działalności posła Tomasza Rzymkowskiego, który opowiadał o tym, jak udaje mu się łączyć intensywną pracę parlamentarzysty z codziennym życiem, wychowywaniem dzieci, byciem głową rodziny.

- Cieszę się, że moja żona wytrzymała kampanię wyborczą. Mam trzech synów: Franka, Tymoteusza i Huberta. Chciałbym być takim ojcem dla nich, jakim mój ojciec był dla mnie. Wzorem, punktem odniesienia, osobą, na którą można liczyć - powiedział Tomasz Rzymkowski. - Ważny jest szacunek do drugiego człowieka. Żeby byli uczciwymi, pracowitymi ludźmi. Istotne są też kwestie religijne. Zależy mi na tym, żeby wyrośli na dobrych katolików i dobrych Polaków. To jest ta łączność: gdy ktoś próbuje oddzielić wiarę od polskości, to jest w dużym błędzie. Tego nie da się zrobić. Nie byłoby Polski bez Kościoła. Nie będzie Polaków bez aksjologii katolickiej, chrześcijaństwa - przekonywał Gość PR24. 

Pytany o cele na najbliższą kadencję Sejmu stwierdził, że "trwa walka o rząd dusz". - Trzeba robić wszystko, żeby uchronić polską rodzinę od tych eksperymentów, które udały się na Zachodzie - podsumował. 

Więcej w nagraniu.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/tb

-----------------------

Data emisji: 21.10.2019

Godzina emisji: 20.06

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

F. Frąckowiak: w naszym domu był kult Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 22:00
- Czasem, gdy babcia posyłała mnie w niedzielę do kościoła, zdarzyło mi się z kolegami na rowerze ominąć mszę o jedenastej - wspominał z rozbawieniem swoje dzieciństwo w PR24 Filip Frąckowiak. Syn Haliny Frąckowiak i Józefa Szaniawskiego, radny PiS i wicedyrektor TVP Polonia był gościem kolejnego odcinka audycji "Nieznani Znani 24".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daniel Milewski: chcę skutecznie wykorzystać moje możliwości

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 17:15
- Chciałbym Polski, której nie będzie się wstydził mój syn, takiej, która będzie pamiętała o wartościach, które ją ukształtowały, a nie była tylko elementem europejskiej struktury pozbawionym swojej tożsamości i idei – mówił w Polskim Radiu 24 Daniel Milewski poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń