X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paweł Lewandowski: wpływ obywateli na funkcjonowanie państwa jest dla mnie jednym z filarów

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 17:05
Politolog, socjolog, nauczyciel akademicki, a od 2017 roku podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gościem audycji "Nieznani znani 24" był Paweł Lewandowski, który opowiedział o swojej politycznej drodze i poglądach, jakimi kieruje się w życiu - Chciałbym, żeby klasyczne wartości naszej kultury judeo-chrześcijańskiej nadal rozwijały polskie społeczeństwo - zaznaczył.
Audio
  • 8.12.19 Paweł Lewandowski: decydujący głos muszą mieć obywatele.
Paweł Lewandowski
Paweł LewandowskiFoto: PR24/MS

Pomimo niedużego stażu w życiu publicznym, Paweł Lewandowski może pochwalić się już sporym dorobkiem. Przyznał, że polityką zaczął interesować się od momentu, gdy na początku lat 90. rozpoczął oglądanie "Wiadomości".

- Dzięki temu, że towarzyszyłem przy tym moim rodzicom, posiadam dość sporą wiedzę jeśli chodzi o tamten okres. Z tego też względu bliskie wydawały mi się studia politologiczne, o których myślałem już przed nauką w liceum. Zawsze byłem również dobry z historii i WOS-u - wspominał wiceminister kultury.

Jakub Kulesza 1200.jpg
Jakub Kulesza: zarzut antysemityzmu pod adresem Konfederacji jest chybiony

Polisolokaty i Fundacja Republikańska. Momenty przełomowe

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego był uczelnią, na której Paweł Lewandowski studiował politologię w zakresie polityki społecznej i gospodarczej. Po ukończeniu nauki został nauczycielem akademickim. Jest również działaczem Fundacji Republikańskiej. Aktywność ta była przedsionkiem dla gościa Polskiego Radia 24 do wejścia w życie polityczne.   

- Pod koniec studiów wysłałem do fundacji swoje CV, jednak nie otrzymałem odpowiedzi. Minęły dwa lata, w międzyczasie byłem zatrudniony w banku, jednak zrezygnowałem z tej pracy, gdy dowiedziałem się, czym tak naprawdę są polisolokaty, które oferowałem klientom. Wtedy właśnie trafiłem do Stowarzyszenia Republikanie, a następnie do fundacji. Współpracowaliśmy z organizacjami prawicowymi, w tym z Prawem i Sprawiedliwością - wskazał.

Trzy filary

Podmiotowość państwa, wpływ obywateli na jego funkcjonowanie, poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To jedne z wartości, jakimi kieruje się Paweł Lewandowski.

- Jest to fundament, trzy filary. Jako republikanie uznajemy, że jeśli ktoś nie akceptuje tych kwestii, to trudno z kimś takim współpracować (…) Z kierunkiem państwa, jaki został obecnie obrany, niemal w zupełności się zgadzam. Chciałbym żeby obywatele decydowali o tym, co dzieje się w Polsce, a także, by klasyczne wartości naszej kultury judeo-chrześcijańskiej nadal rozwijały społeczeństwo. Ważne też, żebyśmy obronili się przed sezonowymi zwrotami i zachodnią nieracjonalnością - zaznaczył Paweł Lewandowski.

7edbb2ce-1162-40bc-8302-ea9404aa5244.jpg
Jerzy Kwieciński: nie przepadło żadne euro z funduszy UE

EXPO zaczątkiem kariery w ministerstwie

Z ministrem MKiDN - Piotrem Glińskim - obecny wiceminister kultury zetknął się po raz pierwszy przy okazji zaangażowania się Fundacji Republikańskiej we wsparcie kampanii wyborczej wicepremiera.

- Po jej zakończeniu zostałem przy profesorze w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zaczęły się działania mające na celu sprawienie, by Polska była jednym z organizatorów wystawy EXPO w 2022 roku. Zostałem przydzielony do tego zadania. Wraz z innymi osobami przygotowaliśmy plan i strategię. Zaproponowano mi również funkcję wiceministra kultury ds. ekonomicznych. Odpowiadam też za legislację, czyli procedury związane z opracowywaniem aktów prawnych, w tym ustaw dotyczących mediów - stwierdził.      

Finansowanie pozabudżetowe najlepsze dla mediów publicznych

Paweł Lewandowski odniósł się do dyskusji dotyczącej sposobu finansowania mediów publicznych. Podkreślił, że dotychczasowy system abonamentowy nie sprawdza się. Dodał, że należy znaleźć inne rozwiązanie. - Najlepsze jest rozwiązanie pozabudżetowe. Sprawia ono, że media publiczne są prawdziwie niezależne - wyjaśnił.      

Z Pawłem Lewandowskim rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/db

-----------------------------------------

Data emisji: 8.12.2019

Godzina emisji: 16.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Kanthak: wygranego składu się nie zmienia, można go delikatnie zmodyfikować

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 12:32
- Premier Mateusz Morawiecki jest kapitanem biało-czerwonej drużyny, której trenerem jest prezes Jarosław Kaczyński - powiedział Jan Kanthak z Solidarnej Polski. O nowym rządzie rozmawiali także w PR24 Tomasz Rzymkowski z PiS, Paweł Poncyliusz z PO i Andrzej Szejna z SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin: powołanie nowego rządu prawdopodobnie w piątek. Trwają konsultacje

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 11:32
- Powołanie nowego rządu nastąpi pewnie jeszcze w tym tygodniu, prawdopodobnie w piątek - powiedział w środę w Polskim Radiu 24 wicepremier Jacek Sasin. Jak zaznaczył, to nieoficjalna informacja, bo odbędą się jeszcze w tej sprawie konsultacje z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.
rozwiń zwiń