more_horiz

"Nieznani znani 24". Wspomnienie Władysława Stasiaka

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 17:05
- Miał niezwykłą umiejętność. W dzisiejszych czasach niespotykaną. Potrafił bardzo wyraźnie artykułować swoje zdanie. Jego poglądy znali wszyscy, ale jednocześnie nie atakował człowieka, z którym dyskutował - powiedziała w Polskim Radiu 24 Barbara Stasiak. 
Audio
  • Barbara Stasiak o swoim mężu (Nieznani znani 24)
Władysław Stasiak
Władysław StasiakFoto: PAP / Jacek Turczyk

Zbliża się 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. W związku z tym w Polskim Radiu 24 emitujemy serię audycji poświęconych ofiarom tragedii. 

Władysław Stasiak był szefem Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Na antenie Polskiego Radia 24 wspominała go żona Barbara. Mówiła między innymi o początkach ich znajomości. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Mówił, że dla Polski warto pracować. Zaprezentowano album poświęcony Władysławowi Stasiakowi

- Spotkaliśmy się w Najwyższej Izbie Kontroli, gdzie obydwoje pracowaliśmy. Władek przyszedł 4 grudnia. Złożył mi życzenia imieninowe. Przyniósł czerwoną różę. I tak to się zaczęło. Byliśmy wtedy młodą grupą osób nowo przyjętych do pracy. Mieliśmy odnowić NIK i kontrolę państwową w ogóle - opowiadała. 

Nagroda im. Lecha Kaczyńskiego.jpg
Gala Nagród im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

"Był niezwykle silną osobowością"

- Mieliśmy wspólnych znajomych. Kiedy go poznałam, wiedziałam, że to jest "ten". Urzekł mnie tym, że był niezwykle silnym człowiekiem, niezwykle silną osobowością, bardzo prawym, żelaznym charakterem. Miał wyraźny azymut; wiedział zawsze, co chce zrobić. Jednocześnie był bardzo subtelnym, pełnym elegancji, przedwojennego szarmu i wrażliwym na ludzi. Można powiedzieć, że to przeciwieństwa, które w nim się łączyły w harmonijną całość - podkreśliła Barbara Stasiak. 

Dodała, że jej mąż miał niezwykłą umiejętność. - W dzisiejszych czasach niespotykaną. Potrafił bardzo wyraźnie artykułować swoje zdanie. Jego poglądy znali wszyscy, ale jednocześnie nie atakował człowieka, z którym dyskutował. Zawsze był merytorycznie przygotowany, przedstawiał rzeczowe argumenty w dyskusji - zaznaczyła rozmówczyni PR24.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: "Nieznani znani 24"
Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Gość: Barbara Stasiak
Data emisji: 21.03.2020
Godzina emisji: 16.33

PR24

Zobacz także

Zobacz także