more_horiz

Jan Łopata: 10 kwietnia miałem lecieć do Smoleńska

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2020 17:18
- Byłem na liście posłów PSL, którzy mieli lecieć z prezydentem Lechem Kaczyńskim do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku - wspominał w Polskim Radiu 24 poseł Jan Łopata. 
Audio
  • Jan Łopata o Leszku Deptule, Wiesławie Wodzie i Edwardzie Wojtasie (Nieznani znani 24)
Jan Łopata, poseł PSL
Jan Łopata, poseł PSLFoto: Krupiński / PR24

Gość Polskiego Radia 24 tłumaczył, że klub PSL dostał propozycję z Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wyznaczenia trzech posłów do delegacji, którą 10 kwietnia leciała do Smoleńska. - Chyba ostatniego dnia zapadła decyzja, że polecą Wiesław Woda i Edward Wojtas. Wiele było w tym przypadku i zbiegów okoliczności. Również byłem na tej liście, wskazano na mnie. Powinienem chyba podziękować małżonce, że nie poleciałem. Tego samego dnia,  trochę w tajemnicy przede mną wymyśliła rocznicowy zjazd. Chciała mi zrobić niespodziankę, siłą rzeczy nie poleciałem - powiedział Jan Łopata. 

łopiński.jpg
Maciej Łopiński: Lech Kaczyński był moim najbliższym przyjacielem

Dziesięć lat temu w Smoleńsku w katastrofie Tu-154M zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, a także wielu przedstawicieli polskich elit politycznych, wojskowych i kościelnych. Wśród ofiar katastrofy byli również posłowie PSL Leszek Deptuła, Wiesław Woda i Edward Wojtas. Wspomniał ich w Polskim Radiu 24 Jan Łopata.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Nieznani znani 24"
Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Gość: Jan Łopata
Data emisji: 25.04.2020
Godzina emisji: 16.35

Polskie Radio 24

Zobacz także

Zobacz także