X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Programy społeczno-gospodarcze rządu a sytuacja budżetu państwa

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 19:15
Rozwój gospodarki, z którego korzyści mają czerpać wszyscy obywatele. Tak można najkrócej scharakteryzować jeden z celów, jakie stawia sobie obecny rząd. Żeby go realizować niezbędna jest dobra sytuacja państwowych finansów. Jakie rozwiązania wprowadzono, by to osiągnąć? Jak wygląda kwestia ściągalności podatków i minimalizacja tzw. szarej strefy? O tym dyskutowali goście "Debaty społeczno-gospodarczej" w Polskim Radiu 24.
Audio
  • 30.03.19 "Debata społeczno-gospodarcza" o programach rządowych i kwestiach podatkowych
Goście Debaty społeczno-gospodarczej w Polskim Radiu 24
Goście "Debaty społeczno-gospodarczej" w Polskim Radiu 24Foto: PR24

Dobra sytuacja gospodarcza, jaką w ostatnich latach notuje Polska, pomaga w realizowaniu ambitnych programów społecznych, a także sprzyja rynkowi pracy. Nie tylko więcej ludzi znajduje zatrudnienie, ale również lepiej zarabiają. Rozpoczynając kampanię przed podwójnymi wyborami premier Mateusz Morawiecki zapowiedział również wzmocnienie klasy średniej, zarówno tej utrzymującej się z pracy najemnej, jak i prowadzącej własną działalność.

Do realizowania reform społeczno-gospodarczych oraz poprawy jakości życia mieszkańców potrzebne jest m.in właściwe opodatkowanie, w tym obniżenie tzw. klina podatkowego, a także jasne i czytelne ustawodawstwo. Polakom zaproponowano m.in. mały ZUS, niższy PIT, matrycę VAT, czy konstytucję biznesu.

Na ile te rozwiązania faktycznie pozwolą Polakom zbliżyć się do poziomu zamożności obywateli państw tzw. starej Unii Europejskiej? Jak na tym tle kwestie podatkowe wpływają na budżet państwa, a także jak wygląda ich ściągalność? Czy uszczelnienie systemu podatkowego, którym chwali się rząd, ma duże znaczenie dla poprawy sytuacji finansowej kraju?   

Zapraszamy do wysłuchania eksperckiej dyskusji, w której wzięli udział:

Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego

Prof. Adam Mariański, szef Krajowej Rady Doradców Podatkowych

Piotr Palutkiewicz ze Stowarzyszenia Agenda Polska

Andrzej Polaczkiewicz, ekonomista

Audycję prowadziła Anna Grabowska.

Wszystkie "Debaty społeczno-gospodarcze" na naszej antenie.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------

Data emisji: 30.03.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pracownicze Plany Kapitałowe. Czy to się opłaca?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 19:07
Pracownicze Plany Kapitałowe największe firmy muszą wprowadzić 1 lipca b.r. Na ten temat w Polskim Radiu 24 dyskutowali: dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak, dr Artur Bartoszewicz (SGH), wiceprezes zarządu PKO TFI Łukasz Kwiecień i ekspert Konfederacji Lewiatan Robert Lisicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata PR24. "Piątka Kaczyńskiego" pod lupą ekonomistów

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 19:02
- 500 plus na pierwsze dziecko (...) ma charakter inwestycyjny. W tej fatalnej sytuacji demograficznej jaką mamy, każde działania na rzecz rodzin są zasadne i potrzebne - oceniła w Debacie PR24 prof. Elżbieta Mączyńska z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. W Polskim Radiu 24 o najnowszych propozycjach programowych Prawa i Sprawiedliwości mówili również dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Marian Szołucha z Akademii Finansów i Biznesu Vistula, a także Piotr Palutkiewicz (Stowarzyszenie Agenda Polska). 
rozwiń zwiń