X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Liberalizm obyczajowy elementem nowego uniwersalizmu etycznego

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 07:49
– W przestrzeni publicznej następuje tworzenie zupełnie nowego uniwersalizmu etycznego – powiedział Paweł Milcarek, filozof i publicysta. – Żyjemy w świecie, który przyzwyczaja się do tego, że zupełnie inaczej reaguje się w przestrzeniach prywatnej i publicznej – dodał gość audycji "Wojna cywilizacji".
Audio
  • 22.06.19 Paweł Milcarek: dochodzi do połączenia najdalej idącego liberalizmu obyczajowego i rewolucyjnej metody politycznej lewicy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Uczeń jednej z publicznych szkół w Szkocji został wyrzucony z klasy, bo stwierdził, że istnieją tylko dwie płcie. Zdaniem nauczyciela tego rodzaju pogląd jest wykluczający i niezgodny z polityką władz. Czy podobna sytuacja może w najbliższych latach mieć miejsce w polskich placówkach oświatowych?

– To zależy od tego, na ile gwarancje pewnej normalności, a również wolności w naszej szkole będą polegały na pewnych trwałych regułach prawnych, a na ile na chwilowych lub dłużej trwających momentach dominacji jakiejś większości lub partii. Przypadek ze Szkocji jest kolejnym przykładem na postęp konkretnej rewolucji – wskazał Paweł Milcarek.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że pewną niezwykłością naszych czasów jest to, iż "rzeczy, które całkowicie odlatują od natury i biegu spraw, do jakiego przywykamy, że anormalne zjawiska mogą być podtrzymywane”.

– Zdarza się, że publicznie uznaje się coś za normę, a prywatnie, w codziennym życiu jest problem z podtrzymaniem tego poglądu. Żyjemy w świecie, który przyzwyczaja się do tego, że zupełnie inaczej reaguje się w przestrzeniach prywatnej i publicznej, w której następuje tworzenie zupełnie nowego uniwersalizmu etycznego – zaznaczył filozof.  

Audycję "Wojna cywilizacji" prowadził Robert Tekieli.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 22.06.2019

Godzina emisji: 7.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dokąd zmierza współczesny świat?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 08:42
– Żyjemy w matrixie, z którego nie ma wyjścia. (…) W pewnym momencie, w społeczeństwie zachodnim, Bóg przestał być istotnym wyznacznikiem jakichkolwiek postaw. Dzisiejszy świat staje przed nami w całej grozie – powiedział publicysta Tomasz Terlikowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Andrzej Nowak: mamy do czynienia ze zjawiskiem kulturowym wiążącym się z zanikiem tożsamości i świadomą walką z tożsamością

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 15:06
– Naszą historię powinniśmy traktować jako zobowiązanie, żeby w owym jutrze Polska znalazła się jak najlepsza i jak najpiękniejsza – powiedział prof. Andrzej Nowak, historyk i laureat Nagrody im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. – Istnienie Polski i polskiej tożsamości jest niewygodne dla niektórych wpływowych sił politycznych we współczesnym świecie – dodał.
rozwiń zwiń