more_horiz

Autor bloga "Gej przeciwko światu": jako homoseksualista, nie chcę być włączany w ten zbitek LGBT

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2021 08:10
- Celem marksisty jest wyzwolenie tych mniejszości z rzekomej dyskryminacji, część z nich zakłada, że ich celem jest odwrócenie ról. Widzimy to np. w przypadku feminizmu. Twierdzą, że chcą równości, ale kiedy ją osiągają, chcą zastąpienia mężczyzn kobietami - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Krysiak, autor bloga "Gej przeciwko światu".
Jedna z parad równości w Warszawie
Jedna z parad równości w WarszawieFoto: OleksSH/ Shutterstock

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że nie chce być kojarzony z ruchem LGBT. Jego zdaniem kwestia homoseksualizmu została zagarnięta przez lewicę, która kieruje się neomarksistowską ideologią. O historii jego spojrzenia na świat oraz ocenie ruchów lewicowych opowiedział w audycji "Wojna cywilizacji".

Oko1200/PAP
"Jesteśmy atakowani przez ideologów gender". Ks. Oko o wyroku niemieckiego sądu

Lewicowa narracja

Waldemar Krysiak powiedział, że powodem dla którego zaczął prowadzić bloga była złość na zawłaszczenie przez lewicę tematu homoseksualizmu. - Moja nazwa bloga wzięła się stąd, że jako osobo homoseksualna jestem wpychany w tą lewicową narrację według, której muszę identyfikować się z tym tworem LGBT, który dla mnie jest dziwny i muszę wspierać tzw. postępową lewicę. Bardzo mnie to denerwowało - powiedział.

- Każda próba rozróżnienia grup, które są zawłaszczane prze lewicę na grupy, które niekoniecznie przez lewicą mogą być zawłaszczane, spotyka się z gniewem. Za każdym razem kiedy podkreślam, że nie chce być włączany w ten zbitek LGBT, to pojawiają się ludzie, którzy powtarzają mi że skoro jestem gejem to do tego należę - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 scharakteryzował też dążenia neomarksistów. - Nie wszystkie rodzaje mniejszości są tym, co interesuje neomarksistów. Skupiają się na mniejszościach, które według nich nie są uprzywilejowane. Ich świat jest dość prostu. Dzieli świat na dwie kategorie. Na grupę uciskaną i grupę, która uciskuje - podkreślił.

- Celem marksisty jest wyzwolenie tych mniejszości z rzekomej dyskryminacji, część z nich zakłada, że ich celem jest odwrócenie ról. Widzimy to np. w przypadku feminizmu. Twierdzą, że chcą równości, ale kiedy ją osiągają, chcą zastąpienia mężczyzn kobietami. Rzekomym celem jest równość, ale etapem faktycznym jest odwrócenie ról - ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
22:26 PR24 2021_08_21-07-35-39.mp3 Waldemar Krysiak o neomarksistach ("Wojna cywilizacji")

* * *

Audycja: "Wojna cywilizacji"
Prowadzi: Robert Tekieli
Gość: Waldemar Krysiak (autor bloga "Gej przeciwko światu")
Data emisji: 21.07.2021
Godzina emisji: 7:35

dz

Zobacz także

Zobacz także