more_horiz

Ideologia gender. Ks. Bortkiewicz: mamy kryzys macierzyństwa i ojcostwa

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2022 08:30
- Mamy obecnie dyktat mediów społecznościowych, a to powoduje, że zacierają się granice w poszukiwaniu sensu i prawdy. Młodzież poddaje się modom, nawet okaleczając ciało - mówił w Polskim Radiu 24 ks. Paweł Bortkiewicz.
Ks. Bortkiewicz: mamy kryzys macierzyństwa i ojcostwa oraz kumulację zjawisk drastycznych
Ks. Bortkiewicz: mamy kryzys macierzyństwa i ojcostwa oraz kumulację zjawisk drastycznychFoto: Shutterstock/Ulza

O ideologii gender szerzącej się także w Polsce, podawaniu hormonów dzieciom i promocji warsztatów o transseksualizmie mówił gość PR24. - Jesteśmy świadkami swoistej kumulacji wielu procesów tragicznych, drastycznych i perwersyjnych, które szokują. Mamy tutaj także do czynienia z kryzysem macierzyństwa i rodzicielstwa - powiedział ksiądz.

Jak zauważył, jest to efekt wielu procesów, które obserwujemy we współczesnej kulturze, a dotyczą one zarówno macierzyństwa, jak i ojcostwa. - Rodzice tracą tu jakiś kod genetyczny tego swojego powołania życiowego. Sprawą kolejną jest przeinaczanie rzeczywistości obiektywnej, rzeczywistości prawdy - powiedział ks. Paweł Bortkiewicz.

"Odwarstwienie się rozumu"

Podkreślił, że kiedy przychodzi dziecko i mówi, iż ma rozpoznaną chorobę nowotworową, to robi się wszystko, by poddać je jeszcze dodatkowym badaniom, dodatkowemu rozpoznaniu, dopiero później przechodzi się do możliwości terapeutycznych.

Czytaj także:

- Tutaj mamy jednak sytuację taką, że kiedy nastolatek pod wpływem forów społecznościowych będąc chłopcem, czuje się dziewczynką, a rodzice momentalnie się z tym zgadzają, to mamy do czynienia z odwarstwieniem się rozumu od rzeczywistości, kwestią zaniechania walki o to, co jest obiektywne - powiedział ks. Paweł Bortkiewicz.

Posłuchaj
21:10 PR24_mp3 2022_01_29-07-36-00.mp3 Ks. Bortkiewicz: mamy kryzys macierzyństwa i ojcostwa oraz kumulację zjawisk drastycznych ("Wojna cywilizacji")

***

Audycja: "Wojna cywilizacji"

Prowadzący: Robert Tekieli

Gość: ks. Paweł Bortkiewicz

Data emisji: 29.01.2022

Godzina: 07:36

Zobacz także

Zobacz także