"Jan Paweł II - znak sprzeciwu". Reżyser o tym, dlaczego film powstał teraz i czemu jest tak ważny
W audycji goście wspominali pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Mówili też o najnowszym filmie o papieżu Polaku. Jak podkreślali, dziś, kiedy walka ideowa, duchowa i polityczna zaostrza się, okazuje się, że Karol Wojtyła jest przeszkodą dla tych, którzy chcą rewolucji kulturowej.
2022-06-14, 11:40
Filmów o papieżu Polaku, jak przypomnieli prowadzący audycję, jest na szczęście dziś wiele, ukazują one wiele aspektów jego życia i można powiedzieć, że im więcej czasu mija od momentu, w którym od nas odszedł, tym więcej szczegółów poznajemy. Nie ma więc problemu z wiedzą na temat Jana Pawła II i jego zasług dla Polski.
Jest natomiast, jak zaznaczono, problem z tym, że od kilku lat obserwujemy gwałtownie postępujący proces polegający na pojawianiu się pod adresem papieża coraz większej ilości hejtu. Zresztą kontestacją jego osoby - tego, co mówił i robił - była widoczna już wtedy, kiedy żył.
"Postać nie tylko z podręczników"
Jak wyjaśniono, kiedy papież odszedł, wrogowie Kościoła i przeciwnicy ojca świętego uznali, że teraz, który już nie żyje, mniej im szkodzi. Przypomniano też, że z biegiem czasu okazało się jednak, iż Jan Paweł II "nie do końca przeszedł do historii i nie stał się tylko postacią z podręczników".
Dziś, kiedy walka ideowa, duchowa i polityczna, zarówno w Polsce, jak i w Europie, zaostrza się, okazuje się również, że Jan Paweł II jest przeszkodą na drodze rewolucji kulturowej, dlatego, jak zaznaczyli prowadzący program, "nie możemy milczeć, my Polacy zawdzięczamy mu bowiem wolność i niepodległość".
Posłuchaj
***
Audycja: "Towarzystwo Niepokornych"
Prowadzący: Paweł Nowacki, Arkadiusz Gołębiewski, Jan Ruman
Gość: Krzysztof Nowak (reżyser)
REKLAMA
Data emisji: 13.06.2022
Godzina: 22:06
Polecane
REKLAMA