more_horiz

"Towarzystwo niepokornych". Aneta Barcik opowiada o dzieciach Polek na przymusowych robotach w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2023 09:39
Wokalistka Aneta Barcik ćwierć wieku spędziła w Hamburgu, a ostatnio powróciła do ojczyzny. W Niemczech zainteresowała się losami Polaków wywożonych w czasie wojny na przymusowe roboty. W Polskim Radiu 24 opowiedziała o dotyczącym tego tematu projekcie filmowym, który realizuje.
W czasie II wojny światowej wiele Polek zostało wywiezionych do Niemiec do pracy przymusowej. Aneta Barcik chce opowiedzieć o tym, co Niemcy robili z ich dziećmi. Zdjęcie ilustracyjne
W czasie II wojny światowej wiele Polek zostało wywiezionych do Niemiec do pracy przymusowej. Aneta Barcik chce opowiedzieć o tym, co Niemcy robili z ich dziećmi. Zdjęcie ilustracyjneFoto: NAC

W audycji "Towarzystwo Niepokornych" rozmowa o projekcie filmu ukazującego dzieci polskich przymusowych robotnic, którym odmawiano prawa do życia. Aneta Barcik korzysta z badań przeprowadzonych na ten temat przez niemiecką psycholog Margot Loehr.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:30 [PR24]PR24 (mp3) 3 lipiec 2023 22_06_23_TN.mp3 Aneta Barcik o projekcie filmu ukazującego dzieci polskich przymusowych robotnic, którym odmawiano prawa do życia ("Towarzystwo Niepokornych" / PR24)

* * *

Audycja: "Towarzystwo Niepokornych"
Prowadzą: Arkadiusz Gołębiewski, Paweł Nowacki i Jan Ruman
Gość: Aneta Barcik (wokalistka i początkująca reżyserka)
Data emisji: 03.07.2023
Godzina emisji: 22.06

Zobacz także

Zobacz także