more_horiz

"Taka książka powinna się już dekady temu ukazać w Polsce". Piotr Gociek o "Języku Babilonu"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2022 09:47
- To jest bardzo porządna, obszerna antologia ukraińskiej fantastyki, która ma nam przybliżyć początki tego gatunku. Jest mi wstyd, że trzeba było wojny, aby ukazała się w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. W audycji uczestniczył także Łukasz Orbitowski.
Posłowie
PosłowieFoto: shutterstock.com/Billion Photos

Tematem rozmowy były dwie książki z Ukrainy. Jedną z nich była antologia fantastyki ukraińskiej zatytułowana "Język Babilonu", druga to nowa powieść Natalki Śniadanko "Porządne papiery arcyksięcia Wilhelma".

Odnosząc się do pierwszej pozycji, Piotr Gociek wskazał: "jest mi bardzo wstyd, w imieniu polskich czytelników i w imieniu polskich wydawców, że trzeba było aż tej straszliwej wojny, którą Rosja wydała Ukrainie, aby taka książka jak »Język Babilonu« u nas się ukazała".

"Taka książka powinna się już dekady temu ukazać w Polsce"

- Jest to bardzo porządna, obszerna antologia ukraińskiej fantastyki, która ma nam przybliżyć początki tego gatunku - opisał. Dodał, że "taka książka powinna się już dekady temu w Polsce ukazać".

- To prawda - odparł Łukasz Orbitowski. - Tutaj z wielką radością dopowiem, że Wojtek Sedeńko wydał tę książkę jako formę cegiełki - wskazał. - Jego wydawnictwo nazywa się teraz Stalker Books i dochody z niej idą na wsparcie Ukrainy - powiedział.

- Rzadko to czynimy, ale może tym razem warto zaapelować do słuchaczy, aby kupili tę książkę i wsparli Ukrainę - zachęcił.

Więcej o obydwu książkach w nagraniu.

Posłuchaj
22:46 Posłowie.mp3 Piotr Gociek: taka książka powinna się już dekady temu ukazać w Polsce (Polskie Radio 24)

***

Audycja: "Posłowie"

Prowadzący: Łukasz Orbitowski i Piotr Gociek

Data emisji: 9.11.2022

Godzina: 22:06

jb/kor

Zobacz także

Zobacz także