more_horiz

Katarzyna Borkowska o realizacji marzeń z dzieciństwa: szczególny wymiar miała wypowiedź Agnieszki Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 13:04
- Można powiedzieć, że siłą rozpędu kontynuowałam swoje pasje, ale w pewnym momencie przyszła już tak wysoka i nie do przebicia ściana, że niestety nie byłam w stanie tego przeskoczyć - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Borkowska, anglistka, artystka.
Poetka, autorka tekstów piosenek Agnieszka Osiecka na zdjęciu z 1977 roku. Kiedy Ula Ryciak zaczęła pisać o niej książkę, okazało się, że nie będzie łatwo ująć w słowa osobowość pełną sprzeczności
Poetka, autorka tekstów piosenek Agnieszka Osiecka na zdjęciu z 1977 roku. Kiedy Ula Ryciak zaczęła pisać o niej książkę, okazało się, że nie będzie łatwo ująć w słowa osobowość pełną sprzecznościFoto: PAP/CAF/Ryszard Okoński
makijaż.jpg
Książka o lękach kobiet. Współautorka: często obawy pochodzą z zewnątrz

- Marzenia młodzieńcze zdecydowanie ewoluowały przez te wszystkie lata, bo tak naprawdę już od dziecka marzyłam o scenie i o tym, żeby być aktorką - zaznaczyła. - Co prawda nic z tego nie wyszło, ale nie ma tego złego - dodała.

Posłuchaj
23:05 PR24_mp3 2021_07_07-23-35-48.mp3 Katarzyna Borkowska: to o tyle oryginalne, że nie występowałam z konkretnym instrumentem (Polskie Radio 24)

Artystka przyznała jednak, że odniosła sukcesy. - W 1992 roku pierwsza nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Spotkania Zamkowe "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie - wspomniała. - Ja akurat wykonywałam utwór "Kaktus Feluni" Mirona Białoszewskiego, muzykę, jeśli tak to mogę nazwać, sama uczyniłam - zaznaczyła. "Było to o tyle oryginalne, że nie występowałam z żadnym konkretnym instrumentem muzycznym, ale z werblem" - dodała.

Katarzyna Borkowska przyznała, że nie wygrała głównej nagrody, gdyż ta nie została przyznana, jednak "wymiar szczególny miała wypowiedź Agnieszki Osieckiej". - Pamiętam jak dziś główne wydanie wiadomości i to, jak wyróżniła mnie pani Agnieszka, mówiąc, że bardzo jej się podobała "pani z werbelkiem".  

- Siłą rozpędu można powiedzieć, że kontynuowałam swoje pasje, ale w pewnym momencie przyszła już tak wysoka i nie do przebicia ściana, że niestety nie byłam w stanie tego przeskoczyć - podkreśliła. Jak dodała: "przyszło zniechęcenie". 


Więcej o marzeniach dziecięcych i drodze do ich realizacji oraz o pokonywaniu przeciwności losu w nagraniu.

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość: Katarzyna Borkowska, anglistka, artystka

Data emisji: 07.07.2021

Godzina: 23:36 


jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem