more_horiz

"Wszystko na mojej głowie". Małgorzata Wrześniak o fryzurach, biżuterii oraz modzie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 00:00
- Głównie mówiliśmy o tym, co na głowie, a więc o włosach, fryzurach, dbaniu o nie, upinaniu i o tym, co je zdobi, czyli nakryciu głowy. Nie zabrakło też wystąpienia na temat kolczyków i komunikacyjnych funkcji biżuterii - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Małgorzata Wrześniak z UKSW.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: shutterstock/ ESB Professional

Gościem Anna Popek była prof. Małgorzata Wrześniak z UKSW, która mówiła między innymi o konferencji, która odbyła się pod koniec października w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, a tematem jej było "Wszystko na mojej głowie". Profesor opowiadała o modzie, biżuterii i włosach. 

1200 spis komputer kobieta free.jpg
"Pomaga dotrzeć do swoich ukrytych zdolności". Ksenia Alpern o coachingu i motywacji kobiet

- Od dłuższego czasu zajmuję się tematem, który jest pasjonujący. Jest nim funkcjonowanie rzeczy w kulturze. Dlatego staram się organizować konferencje, które podejmują temat jakiegoś konkretnego przedmiotu w sposób maksymalnie interdyscyplinarny. Co pozwala zgromadzić badaczy rzemiosła artystycznego, jubilerów, gemmologów, a także historyków, historyków sztuki, praktyków oraz pasjonatów, którzy się tym wszystkim interesują - podkreśliła Małgorzata Wrześniak.

- Była też konferencja o butach, a teraz, żeby było "od stóp do głów", poszliśmy wyżej, czyli do głowy - tłumaczyła. 

Dodała, że goście głównie byli z Polski, ale był też duży panel międzynarodowy, podczas którego byli goście z Włoch i profesor z Gruzji. 

Czytaj także:

- Głównie mówiliśmy o tym, co na głowie, a więc o włosach, fryzurach, dbaniu o nie, upinaniu i o tym, co ją zdobi, czyli nakryciu głowy. Nie zabrakło też wystąpienia na temat kolczyków i komunikacyjnych funkcji biżuterii - mówiła profesor. 

Gość Polskiego Radia 24 odniosła się również do kondycji włosów i trendu na doczepiane włosy. - Niektórzy mają piękne włosy, a inni niestety nie. Na przykład posiadanie łysiny plackowatej było dużym defektem urody. Stąd też kobiety bardzo starały się ukryć ten problem. Pozyskiwało się włosy naturalne często nawet od nieboszczyków - tłumaczyła. Dodała, że "najdroższe były włosy siwe". 

Posłuchaj
23:18 PR24_AAC 2021_11_03-23-35-55.mp3 Prof. Małgorzata Wrześniak: o biżuterii, modzie i o tym, jak to się zmienia na naszych oczach (Polskie Radio 24)

 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek 

Gość: prof. Małgorzata Wrześniak, UKSW

Data emisji: 03.11.2021

Godzina: 23:35

nj

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem