more_horiz

Zabawy spajające rodzinę. Psycholog o relacji rodzic-dziecko

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2022 09:45
Psycholog Małgorzata Małachowska opowiedziała w audycji "Między nami kobietami" o wyjątkowym miejscu, gdzie rodzice mogą spędzić kreatywnie czas z dziećmi i pobawić się nieoczywistymi zabawkami.
Psycholog tłumaczy jak można spędzić kreatywnie czas z dzieckiem bez wykorzystania nowoczesnych sprzętów
Psycholog tłumaczy jak można spędzić kreatywnie czas z dzieckiem bez wykorzystania nowoczesnych sprzętówFoto: shutterstock.com/

Gość audycji stworzyła księgarnio-kawiarnię, w której rodzice i dzieci mogą wspólnie spędzać czas poprzez zabawę. Jak podkreśliła Małgorzata Małachowska, nie ma tam zabawek wywołujących zbyt wiele bodźców. - Staramy się to zminimalizować tak, by ten czas spędzony z dzieckiem był jak najbardziej efektywny i spajał rodzinę - podkreśliła psycholog. Dodała, że to też miejsce spotkań z innymi rodzinami, podczas których dzielą się swoimi doświadczeniami.

Zdradziła, jak można zająć dzieci w domu podczas wykonywania codziennych obowiązków, jak samodzielnie zrobić zabawki z makaronu czy kaszy. W audycji także więcej na temat tego, jak można zachęcić dziecko do rozwoju i wyeliminować multimedialne zabawki.

Czytaj także:

Posłuchaj
22:22 PR24_mp3 2022_01_19-23-35-58.mp3 Małgorzata Małachowska opowiedziała, jak bawić się z dzieckiem w domu przy pomocy przedmiotów codziennego użytku ("Między nami kobietami"/Polskie Radio 24) 

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość: Małgorzata Małachowska (psycholog)

Data emisji: 19.01.2021

Godzina: 23.35

st 

Zobacz także

Zobacz także