more_horiz

"Pomaga dotrzeć do swoich ukrytych zdolności". Ksenia Alpern o coachingu i motywacji kobiet

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 10:05
- Coach pomaga dotrzeć do swoich marzeń, do swoich ukrytych, różnych zdolności, odkrywania siebie i znalezienia satysfakcji - mówiła w Polskim Radiu 24 Ksenia Alpern, trener coachingu, motywatorka.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: fizkes/Shutterstock
śpiewaczka 1200.jpg
"Na początku był bytomski Elektronik i sport, a nie śpiewanie". Ewa Uryga o swoich wyborach

Gościem Polskiego Radia 24 była trener coachingu i motywatorka Ksenia Alpern. W audycji opowiedziała o tym, czym tak naprawdę jest coaching oraz o kobietach, które spełniają swoje marzenia zawodowe.

Posłuchaj
22:13 PR24_mp3 2021_10_13-23-36-24.mp3 Ksenia Alpern: coaching jest procesem docierania z jednego miejsca do drugiego (Polskie Radio 24)

- Coaching to jest zjawisko, które pojawiło się nie tak dawno, ale jest coraz bardziej obecne w naszym życiu - wskazała. - Jeżeli przetłumaczymy to słówko, to ono pochodzi od angielskiego słowa coach, czyli takiego przewozu z jednego miejsca do drugiego - wyjaśniła.

Tłumacząc, czym jest coach, zaznaczyła, że "jest to więc taka osoba, która pomaga innym dotrzeć z tego miejsca, w którym są, do tego, do którego chcą dotrzeć". - Do swoich marzeń, do swoich ukrytych różnych zdolności, odkrywania siebie i znalezienia takiej satysfakcji z tego, co się robi - wyjaśniła.

Jak podkreśliła, "coaching jest więc procesem - docierania z tego jednego miejsca do drugiego".

- Kobiety odgrywają dużo ról - zaznaczyła. - Jesteśmy matkami, żonami, osobami, które chcą i są już dzisiaj widoczne w społeczeństwie - wskazała i dodała, że "ma to miejsce na różny sposób".

Jak zaznaczyła, kluczem do sukcesu jest wiara. - Wiara w siebie, w swój potencjał i w całą drogę - powiedziała. - Czasami przechodzimy przez trudne monety w życiu, zastanawiamy się, czemu nam się coś przydarzyło, tkwimy w tym, a lepiej to zaakceptować - poradziła i dodała, że "w tym też pomaga dziewczynom, kobietom".

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadzący: Anna Popek

Gość: Ksenia Alpern, trener coachingu, motywatorka

Data emisji: 13.10.2021

Godzina: 23:35

jb

Zobacz także

Zobacz także