more_horiz

Ruszają Marsze Papieskie. Barbara Konarska: ważne jest żywe świadectwo

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 10:15
- To nas naprawdę przekonuje, to żywe świadectwo, nie tylko mówienie o tym, jak nauka Jana Pawła II jest potrzebna, ale jak przekłada się na każdego z nas. Jeżeli ktoś będzie mógł zaświadczyć o cudach, wielkich rzeczach, które ta nauka wydrążyła w jego sercu, to będzie ten czas, pokarm dla nas wszystkich i przede wszystkim głos dla Jana Pawła II - mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Konarska, współorganizatorka Marszu Papieskiego.
Dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego Jan Żaryn (P), historyk, pomysłodawczyni marszu Małgorzata Żaryn (C) i organizatorka marszu Barbara Konarska (L) podczas konferencji prasowej na temat Narodowego Marszu Papieskiego. Warszawa, 29.03.2023.
Dyrektor Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego Jan Żaryn (P), historyk, pomysłodawczyni marszu Małgorzata Żaryn (C) i organizatorka marszu Barbara Konarska (L) podczas konferencji prasowej na temat Narodowego Marszu Papieskiego. Warszawa, 29.03.2023. Foto: PAP/Rafał Guz

W poniedziałek w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa w Warszawie odbyła się konferencja prasowa nt. Narodowego Marszu Papieskiego, organizowanego 2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci Ojca Świętego. Marsz odbędzie się w Warszawie, Krakowie i Szczecinie.

Posłuchaj
22:58 PR24_mp3 2023_03_29-23-36-02.mp3 Barbara Konarska o Marszu Papieskim (Polskie Radio 24 / Między nami kobietami)

W Warszawie Narodowy Marsz Papieski wyruszy 2 kwietnia o godz. 11 z ronda im. Romana Dmowskiego, a następnie przejdzie ulicami Marszałkowską, Królewską, przez plac Piłsudskiego, pod bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej, gdzie o godz. 12.30 odbędzie się msza św.

W Krakowie maszerujący przemierzą tę samą trasę, którą szedł Biały Marsz zorganizowany w Krakowie w maju 1981 r. po zamachu na Jana Pawła II. Marsz rozpocznie się o godz. 13.30, wyruszy spod kamienia Jana Pawła II umiejscowionego przy al. 3 maja. Przejdzie al. Mickiewicza, ul. Karmelicką, ul. Szewską aż do Rynku Głównego. Podczas przemarszu z głośników będą puszczane fragmenty homilii Jana Pawła II. Będzie także odmawiany różaniec. O godz. 15 odbędzie się uroczysta msza święta w bazylice Mariackiej.

Marsz w Szczecinie rozpocznie msza św. w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15, potem ok. godz. 16.30 marsz wyruszy z pl. Zwycięstwa na Jasne Błonia.

Czytaj także:

Marsz wspierają m.in. Akcja Katolicka, Różaniec bez Granic, harcerze, Solidarność, Kluby Gazety Polskiej. Informacje na temat marszu są dostępne pod adresem marszpapieski.pl.

* * *

Audycja: "Między nami kobietami"

Prowadząca: Anna Popek

Gość: Barbara Konarska, współorganizatorka Marszu Papieskiego

Data emisji: 30.03.2023

Godzina emisji: 23.36

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także