more_horiz

"Sprawnie opowiedziana historia". Adamski o serialu "Sexify"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 10:20
- Wątki ideologiczne w serialu "Sexify" prawdopodobnie nie pochodzą od Piotra Domalewskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski. Współautorem audycji był Piotr Gociek.
Maria Sobocińska, Aleksandra Skraba, Sandra Drzymalska.
Maria Sobocińska, Aleksandra Skraba, Sandra Drzymalska.Foto: mat.prasowe

Autorzy audycji rozmawiali o polskim serialu "Sexify" oraz o dwóch innych produkcjach: "Pasażer nr 4" i "Palm Springs". "Sexify" to kolejna polska produkcja Netfliksa, tym razem o trzech studentkach, które łączą siły przy pracy nad aplikacją dotyczącą seksu. Za scenariusz i reżyserię odpowiadają: Piotr Domalewski oraz Kalina Alabrudzińska.

"Domalewski świetnie prowadzi aktorów"

potwory-2.jpg
Film "Miłość i potwory". Gociek: produkcja czasów pandemii, która poprawia humor

- Można powiedzieć, że jest to właśnie serial Piotra Domalewskiego. Jego filmy podobają mi się. Jego serial o dziewczynach, które wymyślają aplikację, by ulepszyć orgazmy kobiece, bawi mnie, jest to sprawnie opowiedziana historia, a sam Piotr Domalewski świetnie prowadzi aktorów - mówił Łukasz Adamski.

Dodał, że w serialu "Sexify" nie ma pruderii, która towarzyszyła wszystkim polskim filmom erotycznym. - Tutaj nie ma wstydu, nie ma dużego ukąszenia ideologicznego. Najlepsza część tego serialu to ta, w której reżyser pokazuje np. sceny z Łomży, z której pochodzi - podkreślił.

"Zbyt długi"

Zdaniem z kolei Piotra Goćka, serial jest za długi, pierwszy sezon ma osiem odcinków. - Konwencja znajduje się pomiędzy sitcomem a "Seksem w wielkim mieście". Nic by się nie stało, gdyby odcinki byłyby krótsze, wtedy być może zyskałyby na dynamice - powiedział. Zauważył jednocześnie, że dobrze ogląda się relacje między bohaterkami, jest też dużo zdrowego śmiechu, ale jak dodał, wątki feministyczne powodują, że serial staje się "głupiutki".


Posłuchaj
22:38 PR24_mp3 2021_04_29-22-05-57.mp3 Ł. Adamski i P. Gociek o serialu "Sexify" ("Nakręceni - magazyn premier filmowych")

Audycja: "Nakręceni - magazyn premier filmowych"

Autorzy: Łukasz Adamski i Piotr Gociek

Data emisji: 29.04.2021

Godzina: 22:05 

Zobacz także

Zobacz także