X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Igranie z amerykańską poprawnością polityczną". Adamski w PR24 o filmie "Annette"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 12:19
Po jakimś czasie, jak sobie myślę o "Annette", to jest naprawdę piękna dekonstrukcja rockopery, to jest piękne igranie sobie z amerykańską poprawnością polityczną, to jest w ogóle takie wbicie jakiegoś klina w tę parodię popkultury, którą dzisiaj mamy. Ta popkultura się strasznie degeneruje, szczególnie w Stanach Zjednoczonych - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski o filmie "Annette". Audycję "Nakręceni" prowadził wraz z Piotrem Goćkiem.
Plakat filmu Annette
Plakat filmu "Annette"Foto: mat. pras. / gutekfilm.pl

"Annette" w reżyserii Leosa Caraxa, wzbudza dyskusje od samego początku. Prowadzący audycję Piotr Gociek stwierdził, że dzieło to - nim je obejrzał - wydawało się bardzo kontrowersyjne, kiedy jednak już film obejrzał, okazał się "nie aż tak kontrowersyjny". W "Nakręconych" kolejny zestaw premier filmowych i serialowych.

forum-0621391352-3.jpg
Gociek o filmie "Świnia": niesamowity Nicolas Cage w poprzek oczekiwaniom widza

"Dla jednych geniusz, dla innych hochsztapler"

Jak zauważył publicysta, do polskich kin film wchodzi niesiony "sławą podwójną", bo z jednej strony Carax dostał za reżyserię Złotą Palmę w Cannes, a z drugiej strony autor cieszy się legendą twórcy europejskiego kina autorskiego.

- Jedni uważają go za geniusza, inni za hochsztaplera. Powiem, że do tej pory częściej myślałem, że to drugie i dalej jestem w rozterce po obejrzeniu "Annette". (...) Rockopera w wersji francuskiej, ale z amerykańskimi aktorami i z muzyką autorstwa The Sparks - mówił Piotr Gociek.

Czytaj również:

"Dekonstrukcja rockopery"

Współprowadzący audycję Łukasz Adamski zgodził się ze swoim przedmówcą, chociaż - jak przyznał - im więcej czasu minęło od obejrzenia filmu, tym lepiej go traktuje. - Ja ten film 2-3 tygodnie temu obejrzałem, na przedpremierze jeszcze i coraz bardziej mi się podoba, chociaż coraz mniej pamiętam z tego filmu - mówił Łukasz Adamski.

- Po jakimś czasie, jak sobie myślę o "Annette", to jest naprawdę piękna dekonstrukcja rockopery, to jest piękne igranie sobie z amerykańską poprawnością polityczną, to jest w ogóle takie wbicie jakiegoś klina w tę parodię popkultury, którą dzisiaj mamy. Ta popkultura się strasznie degeneruje, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Ona jest coraz bardziej ułożona, poprawna, ale też ideologiczna - dodał Adamski.

* * *

W audycji Piotr Gociem i Łukasz Adamski mówili także o polskim filmie biograficznym "Mistrz" opisującym historię pięściarza Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego, który trafił do Auschwitz, a także o 6-odcinkowym miniserialu "Kokainowi kowboje: królowie Miami" w produkcji Netflix.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:11 PR24_mp3 2021_08_26-22-06-02_Nakręceni.mp3 Piotr Gociek i Łukasz Adamski o rockoperze "Annette" ("Nakręceni - magazyn premier filmowych" / PR24)

* * *

Audycja: "Nakręceni - magazyn premier filmowych"
Prowadzą: Piotr GociekŁukasz Adamski
Data emisji: 26.08.2021
Godzina emisji: 22.06

PR24/jmo

Czytaj także

Film "Zwarcie". Piotr Gociek: to kolejne feministyczne kino akcji

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 11:52
- To kolejna propozycja w ostatnim roku wpisująca się w taką modę, że główna bohaterka to skrzywdzona kobieta, która jednocześnie potrafi robić krzywdę innym. Wszystkie w miarę pozytywne postacie dookoła to kobiety, a faceci w jej życiu pojawiają się, albo żeby ją oszukać, wykorzystać, albo żeby na niej eksperymentować. Po raz kolejny mamy feministyczne kino akcji - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek. 
rozwiń zwiń