more_horiz

"To nie jest film o eutanazji, ale o rodzinie". Gociek o "Wszystko poszło dobrze"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2022 12:30
Piotr Gociek i Łukasz Adamski recenzowali dwie francuskie produkcje "Oskarżony" i "Wszystko poszło dobrze", które 28 stycznia wchodzą na srebrny ekran, ale także serial twórców słynnego "Downton Abbey", czyli amerykański "Pozłacany wiek".
Kadr z filmu Wszystko poszło dobrze w reż. Franois Ozona
Kadr z filmu "Wszystko poszło dobrze" w reż. François OzonaFoto: mat. prom.

Pierwsza z francuskich produkcji właśnie wchodzi na ekrany kin. "Wszystko poszło dobrze" to film w reżyserii François Ozona. Sparaliżowany po udarze ojciec prosi córkę, aby pomogła mu zakończyć życie. - To nie jest film o eutanazji, ale o rodzinie - podkreślił Piotr Gociek. - Ten film jest dla mnie problematyczny, bo ta debata o eutanazji przesuwa się tak daleko, że już nie mówimy o tym, czy jest ona dobra, ale w zasadzie akceptujemy, że ona powinna być i opowiadamy o tym, czy rodzina powinna wpływać na decyzje - dodał Łukasz Adamski.

Do kin wchodzi również drugi film francuskiej produkcji "Oskarżony". Yvan Attal opowiedział opartą na faktach historię młodego mężczyzny, który zostaje oskarżony o gwałt. Wkrótce pojawiają się liczne wątpliwości i pytania z zarzutami. Film był pokazywany na festiwalu w Wenecji, gdzie toczyła się dyskusja wokół niego. W głównej roli obsadzony został syn reżysera, a w roli jego filmowej matki partnerka Attala.

Czytaj także:

Serial "Pozłacany wiek" to amerykańska produkcja. Akcja serialu rozpoczyna się w 1882 roku. Burzliwemu okresowi ogromnych przemian gospodarczych towarzyszą przemiany społeczne i sprawy obyczajowe. Zobrazowany jest czas wielkich fortun – tych zdobytych i utraconych.

Więcej w nagraniu audycji.

Posłuchaj
24:13 PR24_mp3 2022_01_27-22-05-56.mp3 Łukasz Adamski i Piotr Gociek o serialu "Pozłacany wiek" oraz dwóch francuskich filmach "Oskarżony" i "Wszystko poszło dobrze" (Nakręceni)

***

Audycja: Nakręceni - magazyn premier filmowych

Prowadzą: Piotr Gociek Łukasz Adamski

Data emisji: 27.01.2022

Godzina emisji: 22.06

st

Zobacz także

Zobacz także