more_horiz

"Elvis". Łukasz Adamski: kiczowata rewia na cześć samego reżysera

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 11:00
- To jest wielka, tłusta i załamująca się pod swoim ciężarem, trochę jak Elvis Presley pod koniec życia, kiczowata rewia na cześć twórcy samego "Moulin Rouge" - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski. 
Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych  osób w życiu piosenkarza jego żona Priscilla Presley.
Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych osób w życiu piosenkarza jego żona Priscilla Presley.Foto: Materiał promocyjny

"Elvis" to amerykańsko-australijski dramat biograficzno-muzyczny z 2022 roku w reżyserii Baza Luhrmanna. Światowa premiera filmu odbyła się 25 maja 2022 roku podczas 75. MFF w Cannes.

Piotr Gociek zwrócił uwagę na to, jak bliski jest temat reżyserowi, który specjalizuje się w tego typu produkcjach. - Myślę, że trudno, jeśli chodzi o współczesnych reżyserów, wyobrazić sobie kogoś, kto jest bardziej wykwalifikowany do zajęcia się taką postacią niż Baz Luhrmann. To jest człowiek, który specjalizuje się w takich muzyczno-operetkowych, przesadzonych larger-than-life produkcjach, co nam pokazywał w "Romeo i Julii" - przypomniał.  

Z kolei Łukasz Adamski przyznał, że ma "bardzo mieszane uczucia". - Mam wrażenie, że film ten jest nie tyle o królu Elvisie, co o królu Luhrmannie, który chce nam powiedzieć, "zobaczcie, jaki jestem świetny, jak się dobrze czuję w rewii, którą sam stworzyłem na tym rollercoasterze" - zauważył.       

 - Dobrze się na tym filmie bawiłem, dobrze mi się go słuchało. Druga część produkcji, od momentu, kiedy Elvis jedzie do Las Vegas, kiedy widzimy najgorszą część biografii Elvisa Presleya, ten film jest na właściwych torach. Wtedy jest bardzo dobry. Mam wrażenie, że Baz Luhrmann nie potrafił uchwycić istoty, kim jest Elvis Presley - tak odniósł się do drugiej części dzieła Adamski.


Więcej w nagraniu. 

Posłuchaj
23:40 _PR24_AAC 2022_06_30-22-06-34.mp3 Łukasz Adamski o filmie "Elvis" ("Nakręceni - magazyn premier filmowych") 

***

Audycja: "Nakręceni - magazyn premier filmowych"

Prowadzący: Łukasz Adamski i Piotr Gociek

Data emisji: 30.06.2022

Godzina: 22.06

kmp

Zobacz także

Zobacz także