more_horiz

"Dawno się tak nie ubawiłem". Łukasz Adamski o serialu "Człowiek kontra pszczoła"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2022 11:13
- Naprawdę szczerze pokochałem ten serial - mówił o obrazie "Człowiek kontra pszczoła" Łukasz Adamski w Polskim Radiu 24. - Dawno tak dobrego prostego slapsticku pomieszanego z Looney Tunesem nie oglądałem. Dawno się tak nie ubawiłem - dodał. Odmiennego zdania był współprowadzący audycję Piotr Gociek.  
Dawno się tak nie ubawiłem. Łukasz Adamski o serialu Człowiek kontra pszczoła
"Dawno się tak nie ubawiłem". Łukasz Adamski o serialu "Człowiek kontra pszczoła" Foto: materiały prasowe/Netflix

"Człowiek kontra pszczoła" to serial komediowy z brytyjskim komikiem Rowanem Atkinsonem w roli głównej. Trevor opiekuje się dużym luksusowym domem. Jego największym zmartwieniem jest jednak sprytna pszczoła, kiedy próbuje ją pokonać kolejne dochodzi do jeszcze większych zniszczeń domu. 

- Z jednej strony jestem zdumiony tym jak z jednego grepsu można zrobić tak dużo, a z drugiej strony jestem przerażony, że można wydać tyle pieniędzy i włożyć tyle wysiłku twórczego w coś tak absurdalnego - komentował w programie "Nakręceni - magazyn premier filmowych" Piotr Gociek.  

- Rowan Atkinson w "Jasiu Fasoli" stworzył genialną postać, to było w całości genialne. Natomiast serial "Człowiek kontra pszczoła", w którym Atkinson gra gościa początkującego opiekuna domu i od samego początku wprowadza chaos oraz wielką katastrofę we wszystko czego się dotknie, to jest moim zdaniem kreskówka, serial, który kieruje się logiką Looney Tunes. Jako Looney Tunes to jest rewelacyjne, ale jako serial fabularny... no to ja byłem załamany - mówił Gociek.

"Człowiek kontra pszczoła" sto procent slapsticku

Odmiennego zdania był Łukasz Admski, kóry przyznał, że dawno go tak nic nie rozśmieszyło.

- Ja naprawdę szczerze pokochałem ten serial, dlatego, że to jest Looney Tunes (...). Dla mnie to sto procent Slapsticku wczesnych braci Farrelly czy Mela Brooksa. To mnie odstresowało. Dawno tak dobrego prostego slapsticku pomieszanego z Looney Tunes nie oglądałem. Dawno się tak nie ubawiłem. Serial gorąco państwu polecam - przekonywał Adamski.

A w mojej ocenie serial jest przegięty, za długi. To jest greps, który powinien być piętnasto-minutowym shortem, a zrobiono z tego cały serial - podsumował Gociek.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy 

Posłuchaj
23:10 PR24_mp3 2022_07_07-22-06-02.mp3 Piotr Gociek i Łukasz Adamski o serialu "Człowiek kontra pszczoła" ("Nakręceni - magazyn premier filmowych"/ Polskie Radio 24) 

Zwiastun "Człowiek kontra pszczoła"

Czytaj także:

***

Audycja: "Nakręceni - magazyn premier filmowych"

Prowadzący: Łukasz Adamski i Piotr Gociek

Data emisji: 07.07.2022

Godzina: 22.05 

PR24/ASP

Zobacz także

Zobacz także