X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Był też wybitnym aktorem dramatycznym, nie tylko komediowym". Wspomnienie o Krzysztofie Kowalewskim

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 21:01
- Krzysztof Kowalewski zagrał w niezliczonych ilościach filmów i w wielu wybitnych przedstawieniach teatralnych - wspominał na antenie Polskiego Radia 24 dr Mikołaj Mirowski, historyk i publicysta.
Krzysztof Kowalewski
Krzysztof KowalewskiFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Przypomniał m.in. debiut Kowalewskiego. - To jest rok 1960 i mało kto wie, że Krzysztof Kowalewski zadebiutował w Krzyżakach Aleksandra Forda. Był to epizodzik. Grał tam łucznika krzyżackiego - powiedział Mirowski, zaznaczając przy tym, że "to formalnie był jego pierwszy film".

Krzysztof Kowalewski 1200 forum.jpg
"Nikt tak jak on nie potrafił patrzeć na świat". Dyrektor Teatru Polskiego Radia o Krzysztofie Kowalewskim


- W roku 1974 Krzysztof Kowalewski gra w Potopie rolę Rocha Kowalskiego, który dał się upić przez Zagłobę i dzięki temu Zagłoba oswobodził swoich kompanów i wiele lat później w roku 1999 Krzysztof Kowalewski gra Zagłobę - mówił Mirowski w Polskim Radiu 24.


Posłuchaj
22:50 _PR24_AAC 2021_02_06-20-05-39.mp3 Wspomnienie o Krzysztofie Kowalewskim (PR24/Aria czy Barbaria?)

 

Zauważył, że "mówi się o Krzysztofie Kowalewskim, że był głównie aktorem komediowym i to jest prawdą, dlatego że był szczególnym aktorem dla Stanisława Barei". - Wystąpił w jego najważniejszych filmach - podkreślił. Wymienił m.in. "Bruneta wieczorową porą", a także "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", jak również film. pt. "Miś". - Zagrał u Barei w kultowym serialu czasów PRL-u, czyli w Zmiennikach - powiedział gość Polskiego Radia 24.

Czytaj także:

- Nie należy zapominać, że Krzysztof Kowalewski był też wybitnym aktorem dramatycznym, nie tylko komediowym. Wystąpił w kilku znaczących teatrach telewizji - zwrócił uwagę Mirowski.


Posłuchaj
23:30 _PR24_AAC 2021_02_06-20-33-17.mp3 Otwarcie galerii w czasie pandemii (PR24/Aria czy Barbaria?)

 

W drugiej części audycji rozmawiano na temat otwarcia galerii sztuki w warunkach reżimu sanitarnego w czasie pandemii.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Aria czy barbaria?"
Prowadząca: Magdalena Piejko
Goście: dr Mikołaj Mirowski (historyk, publicysta), Hanna Wróblewska (dyrektor Zachęty), Andrzej Biernacki (Galeria Browarna), Piotr Bernatowicz (dyrektor CSW Zamek Ujazdowski)
Data emisji: 06.02.2021
Godzina emisji: 20.06

itom/pr24

Czytaj także

Krzysztof Kowalewski nie żyje. Aktor zmarł w wieku 83 lat

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 19:40
Nie żyje Krzysztof Kowalewski, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, odtwórca słynnych komediowych ról w "Nie ma róży bez ognia" i "Brunet wieczorową porą", a także tytułowy bohater radiowej audycji "Kocham Pana, Panie Sułku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka wspomina Krzysztofa Kowalewskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 12:00
W związku ze śmiercią wybitnego aktora Program 3 Polskiego Radia wprowadził zmiany w programach i serwisach. Informacje na temat Krzysztofa Kowalewskiego publikujemy również na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Trójki.
rozwiń zwiń