X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mikołaj Mirowski: Jolanta Brzeska jest ikoną lewicy współczesnej

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 21:07
- Takiej, która walczy o prawa lokatorskie czy walczy z mafią reprywatyzacyjną. Walczyła o prawa ekonomiczne i społeczne - powiedział dr Mikołaj Mirowski, historyk. Gośćmi audycji "Aria czy Barbaria" byli także Majka Dłużewska i Krzysztof Wołodźko.
Portret Jolanty Brzeskiej
Portret Jolanty BrzeskiejFoto: Polskie Radio / Screen

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta powiedział, że Jolanta Brzeska powinna być honorową obywatelką Warszawy. Skrytykował też decyzję radnych Platformy Obywatelskiej, którzy odrzucili wniosek w tej sprawie. Nad tą postacią pochylili się goście audycji "Aria czy Barbaria".

1200_Jolanta_Brzeska_Forum.png
"Symbol oporu mieszkańców Warszawy przeciw niesprawiedliwości". Sebastian Kaleta o Jolancie Brzeskiej

Ikona lewicy

Zdaniem Mikołaja Mirowskiego, Jolanta Brzeska jest ikoną lewicy. - Jolanta Brzeska jest ikoną lewicy współczesnej. Takiej, która walczy o prawa lokatorskie czy walczy z mafią reprywatyzacyjną. Walczyła o prawa ekonomiczne i społeczne. Cieszę się, że powstanie o niej film, bo wejdzie jeszcze mocniej do kultury niż obecnie. To jest bardzo ważne - powiedział.

Jako ważną postać określił ją także Krzysztof Wołodźko. - Jolanta Brzeska była jednym ze współzałożycieli stowarzyszenia lokatorów. Po kilku latach zaprzeczania zbrodni wobec niej, zaczęła pojawiać się w przestrzeni publicznej za sprawą stowarzyszenia „Miasto jest nasze”. Jest bardzo ważną postacią - ocenił.

Czytaj także:


Majka Dłużewska przywołała postacie reprezentujące idee lewicy, które można zobaczyć w jej filmie o państwie Gwiazdów. - Mówiąc o prawdziwej lewicy można przytoczyć postał Józefa Piłsudskiego, który swoje poglądy kierował ku ludziom. Rolnikom, robotnikom itd. Przypomnę tylko, że to robotnicy zapewnili nam wolną Polskę. W moim filmie robotnicy mówią pięknie o niepodległości i z tego wszystko się wywodzi - powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj

47:22 PR24_mp3 2021_03_20-20-06-25.mp3 Majka Dłużewska, Krzysztof Wołodźko i dr Mikołaj Mirowski m.in. o Jolancie Brzeskiej ("Aria czy Barbaria?")

***

Audycja: "Aria czy barbaria?"

Prowadzący: Magdalena Piejko

Gość: Majka Dłużewska, Krzysztof Wołodźko, Mikołaj Mirowski

Data emisji: 20.03.2021

Godzina: 20.06 

dz

Czytaj także

"Głód sprawiedliwości nie został zaspokojony". Kaleta oddał hołd zmarłej działaczce Jolancie Brzeskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 15:40
- Wierzę w to, że w tej sprawie w końcu zwycięży sprawiedliwość, a sprawcy zabójstwa zostaną ukarani - podkreślił wiceszef MS, przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastian Kaleta. Polityk w poniedziałek dołączył do córki i znajomych Brzeskiej oraz działaczy ruchów lokatorskich, aby złożyć kwiaty na skwerze przy ul. Iwickiej, który otrzymał imię zmarłej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Była bohaterką". Miasto Jest Nasze deklaruje poparcie dla upamiętniania Jolanty Brzeskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 10:40
- W naszych oczach Jolanta Brzeska bez wątpienia była bohaterką - powiedział Mikołaj Paja ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Zadeklarował także, że aktywiści z MJN w pełni popierają wszelkie działania upamiętniające Jolantę Brzeską, w tym pośmiertne nadanie jej honorowego obywatelstwa Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Symbol oporu mieszkańców Warszawy przeciw niesprawiedliwości". Sebastian Kaleta o Jolancie Brzeskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 17:00
Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta powiedział, że Jolanta Brzeska powinna być honorową obywatelką Warszawy. Skrytykował też decyzję radnych Platformy Obywatelskiej, którzy odrzucili wniosek w tej sprawie.
rozwiń zwiń