X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jerzy Kwieciński: nie przepadło żadne euro z funduszy UE

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 19:35
- Polska w 2015 r. była na ostatnim miejscu wykorzystania funduszu Junckera, a w tej chwili jesteśmy na piątym miejscy ze wszystkich krajów członkowskich UE – mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Kwieciński, były minister finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego.
Audio
  • 23.11.19 Jerzy Kwieciński o wykorzystaniu funduszy unijnych: jesteśmy pokazywani jako lider
Jerzy Kwieciński
Jerzy KwiecińskiFoto: PR24

Jerzy Kwieciński przypominał, że początki rządu Zjednoczonej Prawicy, koniec 2015 r. nie były łatwe jeśli chodzi o wykorzystanie fundusze unijnych, ale także jeśli chodzi o stan całej gospodarki. - Prognozy, który były wtedy rysowane przez ekspertów dla naszego nowego, młodego rządu były dosyć smutne. Przewidywano krach gospodarczy, spadek wzrostu gospodarczego, wzrost poziomu bezrobocia i ucieczkę kapitału zagranicznego – wspominał gość audycji.

"Te pieniądze zostały i zapracowały dla naszej gospodarki"

- To dlatego wtedy premier Mateusz Morawiecki zdecydował się na przygotowanie jasnego planu, w którym pierwszą bieżącą akcją było ratowanie funduszy unijnych. Brakowało nam w fakturach 40 mld złotych z czego 30 mld to były fundusze unijne. Musieliśmy zabezpieczyć te faktury w ciągu 1,5 miesiąca, wydać tak olbrzymie pieniądze. To nam się udało, możemy z dumą powiedzieć, że żadne euro Polsce nie przepadło z poprzedniej perspektywy finansowej. Dzisiaj wiemy, że więcej niż połowa krajów UE zostawiła wtedy pokaźne sumy w Brukseli. Te pieniądze zostały i zapracowały dla naszej gospodarki - zwracał uwagę minister.

"Jesteśmy pokazywani jako lider"

Minister dodał, że Polska w 2015 r. była na ostatnim miejscu wykorzystania funduszu Junckera. -  W tej chwili jesteśmy na piątym miejscy ze wszystkich krajów członkowskich UE. Również na poziomie unijnym jesteśmy podawani jako przykład kraju, który sobie z tym poradził. Finansujemy z tych funduszy bardzo dużo przedsięwzięć, również tych energetycznych. Jesteśmy pokazywani jako lider, nie tyko dla krajów, które korzystają z funduszy unijnych, ale także dla "starych" krajów członkowskich. To przełożyło się bardzo silnie na inwestycje w naszym kraju, także samorządowe – zaznaczył.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Jerzy Kwieciński: Ministerstwo Skarbu Państwa jest potrzebne

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/ka

_____________________

Data emisji: 23.11.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

J. Kwieciński: nie mamy dziś obaw co do przyszłości polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 22:00
- Wydaje mi się, że to wydarzenie, które zostało zainicjowane cztery lata temu, staje się najbardziej prestiżowym gospodarczym wydarzeniem w naszym kraju. W 2015 r. zastanawialiśmy się co się będzie działo z polską gospodarką i przyszłością Polski w UE i w świecie, a dziś tych obaw nie mamy - powiedział obecny na Kongresie 590 w Jasionce Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju, minister finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daniel Obajtek: sukces PKN Orlen to zasługa Prawa i Sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019 18:30
- Ekonomia i gospodarka to fundamenty zarządzania państwem, nie da się oddzielić tego od polityki - mówił Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, komentując rekordowe zyski firmy.
rozwiń zwiń