X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Politycy PO są w tej sprawie niepoważni". Arent o przedłużaniu głosowania nad KPO w Senacie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 09:05
- Przedłużanie decyzji o głosowaniu nad Krajowym Planem Odbudowy przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego jest nieodpowiedzialne - mówiła w Polskim Radiu 24 Iwona Arent z PiS. Gościem audycji był też Marek Sowa z PO.

Gdyby wybory miały się odbyć teraz, to Prawo i Sprawiedliwość zdobyłoby 33,5 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazłaby się Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą chęć oddania głosu zadeklarowało 21,9 proc. respondentów. Na koalicję Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych chęć głosów zadeklarowało 12,1 proc. badanych.

"Wyjść obronną ręką"

Marek Sowa z PO powiedział, że są okresy gorsze i lepsze. Politycznie, jak dodał, obecny czas dla PO jest trudniejszy. Wyraził nadzieję, że z tej sytuacji partia wyjdzie obronną ręką.

Na czwartym miejscu w powyższym sondażu uplasowała się Lewica, na którą chce zagłosować 9,6 proc. ankietowanych. Decyzja władz koalicji o tym, by współpracować z PiS w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, nie wpłynęła negatywnie na wynik, ale też nie zapewniła znaczącego wzrostu poparcia.

Grodzki 1200/Forum
Senat zajmie się Funduszem Odbudowy pod koniec maja. Poseł PiS: sytuacja jest kuriozalna

- Jarosław Kaczyński ujął Lewicę, ale sam akt głosowania nad KPO finalnie nie miał znaczenia, ważniejsze było porozumienie wcześniejsze pomiędzy PiS a Lewicą, czyli ta swoista wolta ze strony Lewicy wobec całej opozycji - powiedział.

"PO jest niepoważna"

Mówiąc o współpracy z Borysem Budką i Grzegorzem Schetyną, powiedział, że z tym drugim miał różne fazy współpracy, ale trzeba przyznać, że potrafił partię posklejać w 2016 r. i dać jej nowe impulsy.

- Może trzeba wspomnieć o tym, jak Senat i marszałek Tomasz Grodzki opóźniają przyjęcie KPO i głosowania nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy. To pokazuje nieodpowiedzialność PO, pieniądze mogłyby szybko trafić do Polski, a w taki sposób wszystko się przedłuży - mówiła Iwona Arent.

Jak dodała, politycy PO są w tej sprawie niepoważni. - My, gdy byliśmy w opozycji, nigdy nie byliśmy przeciwko temu, by pieniądze unijne trafiły do Polski. To niezrozumiała gra polityczna Platformy, także dla jej wyborców - podkreśliła poseł PiS. 


Posłuchaj
21:21 PR24_mp3 2021_05_14-08-09-11.mp3 I. Arent (PiS) i M. Sowa (PO) o bieżącej sytuacji politycznej ("Dwie strony")

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Goście: Iwona Arent (PiS), Marek Sowa (Lewica)

Data emisji: 14.05.2021

Godzina: 08:09 

Czytaj także

"Budka się miota i walczy coraz intensywniej". Król o tarciach w PO

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 14:55
- Borys Budka się miota i walczy coraz intensywniej. Grzegorz Schetyna go ustawicznie osłabia - we współpracy z Donaldem Tuskiem. To jest specjalność Tuska - tzw. działania destrukcyjne - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta, odnosząc się do napiętej sytuacji wewnątrz Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Próba odzyskania kontroli". Jabłoński o liście parlamentarzystów PO i KO do partyjnych kolegów

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 18:41
- Konserwatywnej stronie w PO nie podoba się kierunek w jakim zmierza partia kierowana pod przywództwem młodych gniewnych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński z KUL.
rozwiń zwiń