more_horiz

Jan Strzeżek: Robert Biedroń jest niewiarygodny i kłamie

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 10:18
- Nienawiść w polityce była dotąd spontaniczna, teraz mamy do czynienia ze zorganizowanym zadymiarstwem - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Strzeżek z Porozumienia. Gościem audycji była też Małgorzata Prokop-Paczkowska z Lewicy.
Audio
  • Jan Strzeżek i Małgorzata Prokop - Paczkowska o nienawiści w polityce ("Dwie strony")
Jan Strzeżek
Jan StrzeżekFoto: PR24/RB

Gość PR24 odniósł się między innymi do wydarzeń w Pucku, gdzie grupa osób związanych z opozycją wykrzykiwała w stronę prezydenta Andrzeja Dudy obraźliwe słowa - Dziś w kilku miejscach Polski, politycy Porozumienia różnego szczebla, od samorządowców, posłów, do ministrów, będą informowali o tym, ile podpisów dane struktury Porozumienia zdobędą dla ubiegającego się o reelekcję prezydenta - mówił. 

"Kidawa-Błońska nie odcięła się od grupy z Pucka"

Jak dodał, chodzi o to, by wynik Andrzeja Dudy w nadchodzących wyborach prezydenckich był najlepszy. Odnosząc się do wydarzeń w Pucku, gdzie grupa ludzi związanych z opozycją zagłuszała wystąpienie prezydenta w czasie państwowych obchodów, powiedział, że kiedy Małgorzata Kidawa-Błońska przywitała się z tą grupą, wszystko stało się jasne. - Liczyłem jednak, że odetnie się od tych ludzi, powie, że nie ma z nimi nic wspólnego. Niestety nic takiego nie zrobiła - zauważył Jan Strzeżek.

andrzej duda konwencja pap 1200.jpg
Kto w sztabie Andrzeja Dudy? Paweł Mucha: skład w tym tygodniu

Małgorzata Prokop-Paczkowska mówiła z kolei, że Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta, jest człowiekiem, który walczy z wykluczeniem, więc jej zdaniem nie ma mowy o tym, by miał coś wspólnego z nienawiścią.

"Biedroń mówi prawdę"

- To nieprawda - odpowiadał Jan Strzeżek. Dodał, że Robert Biedroń jest niewiarygodny i kłamie, a na dowód tego przytoczył historię blokady Marszu Niepodległości, gdzie Robert Biedroń uderzył policjanta w twarz. - Kłamał też, gdy mówił, że w Polsce są restauracje, gdzie środowiska LGBT mają zakaz wstępu - zauważył członek Porozumienia. 

Odnosząc się do tych słów, Małgorzata Prokop-Paczkowska powiedziała, że Robert Biedroń zawsze mówi prawdę. - Bardzo źle się dzieje, że w Polsce młodzi ludzie o odmiennej orientacji seksualnej są dyskryminowani - mówiła.


*******

Audycja: "Dwie strony"
Prowadzący: Dorota Kania
Goście: Jan Strzeżek (Porozumienie) i Małgorzata Prokop - Paczkowska (Lewicy)
Data emisji: 17.02.2020
Godzina emisji: 08.06

PAP/Polskie Radio 24/jj

Zobacz także

Zobacz także