more_horiz

Poseł PiS: odkąd Donald Tusk wrócił do polskiej polityki, hejt jest bardziej widoczny

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2022 09:06
- Donald Tusk wytycza drogę swoim zwolennikom, jest liderem tego hejtu i wytycza niechlubną drogę. Proszę zobaczyć, jak obraz polskiej rodziny jest przeinaczany i próbuje się w tę rodzinę uderzać - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak (PiS). Gościem audycji był także Jarosław Rzepa (PSL), który podkreślił, że "postulat aborcyjny oddala PO od Koalicji Polskiej".

Donald Tusk w środę podczas debaty z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, która odbyła się w ramach Campusu Polska Przyszłości, poruszył temat aborcji. Oświadczył, że "pierwszego dnia po wygranych wyborach" zaproponowana zostanie Sejmowi ustawa zakładająca, że aborcja do 12. tygodnia będzie wyłącznie decyzją kobiety.

Zasugerował też, że na listach wyborczych nie będzie miejsca dla przeciwników takich przepisów. - Ja bezwzględnie będę w tych sprawach egzekwował swoją pozycją w Platformie w czasie układania list do parlamentu. Jeżeli ja dziś mówię, że my gwarantujemy kobietom podejmowanie tych decyzji, nie będę chciał się później wstydzić dlatego, że ktoś będzie reprezentował inne zdanie. To macie zagwarantowane - powiedział Tusk.

"Fala nienawiści wobec polskich rodzin"

Na antenie Polskiego Radia 24 Joanna Borowiak wskazała, że "fali nienawiści wobec polskich rodzin, ale także polityków, ze strony opozycji trudno nie zauważyć". - Jest to w mojej ocenie smutny i zły efekt powrotu Donalda Tuska - oceniła.

- Proszę zauważyć, że ta kadencja Sejmu różni się od poprzedniej tym, że bardzo dużo jest nakręcania hejtu, nienawiści, budowania wrogości i dzielenia przez opozycję, a głównie mam na myśli PO - zaznaczyła.

"Obraz polskiej rodziny jest przeinaczany"

Podkreśliła, że "odkąd Donald Tusk wrócił do polityki, to ten hejt jest jeszcze bardziej obecny". - Niestety część polityków totalnej opozycji zachowuje się jak zwykłe internetowe trolle - powiedziała. - Donald Tusk wytycza drogę swoim zwolennikom, jest liderem tego hejtu i wytycza niechlubną drogę. Proszę zobaczyć, jak obraz polskiej rodziny jest przeinaczany i próbuje się w tę rodzinę uderzać - oceniła.

Jarosław Rzepa odniósł się natomiast do wyborów. Wskazał, że "ta kampania będzie bardzo nieciekawa z punktu widzenia emocji, które będzie wzbudzała". - Myślę, że jeszcze bardziej podzieli nasze społeczeństwo, bo to już widać w narracji, która jest prowadzona w mediach i publicznych, i każdych innych - zaznaczył. 

"Postulat aborcyjny oczywiście oddala PO od Koalicji Polskiej"

Podkreślił, że "postulat aborcyjny oczywiście oddala PO od Koalicji Polskiej". - Nie ma żadnej możliwości, żebyśmy my się wpisali w to oczekiwanie - zaznaczył i dodał, że "jesteśmy typowo chrześcijańską partią od wielu, wielu lat, co zresztą bardzo dobrze widać".

- Jednocześnie patrzymy na to, jak świat się zmienia, i bardzo ubolewam nad tym, że ten kompromis aborcyjny, który obowiązywał w Polsce przez wiele lat, został zerwany - wskazał.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
20:24 dwie str 609.mp3 Joanna Borowiak: obraz polskiej rodziny jest przeinaczany (Polskie Radio 24)

***

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Stanisław Janecki

Goście: Joanna Borowiak (PiS) i Jarosław Rzepa (PSL)

Data emisji: 6.09.2022

Godzina emisji: 8.06

jb

Zobacz także

Zobacz także