X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dajmy dzieciom wytchnienie". Wiceminister edukacji apeluje o spokojne wdrażanie uczniów w rytm szkolny

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 20:00
- Potraktujmy czas po 29 maja jako trampolinę. Prawdziwy powrót do normalności zacznie się 1 września. Wtedy będziemy się starać wyrównać braki w kształceniu - mówił w Polskim Radiu 24 wiceszef MEN Tomasz Rzymkowski.
Tomasz Rzymkowski
Tomasz Rzymkowski Foto: PR24/AK

Podczas konferencji rządu dot. luzowania obostrzeń w związku z koronawirusem premier Mateusz Morawiecki poinformował o etapowym powrocie uczniów do nauki stacjonarnej. Pierwszy z nich zaczynie się już 4 maja i oznacza powrót do nauki stacjonarnej wszystkich dzieci w edukacji wczesnoszkolnej (klasy 1-3). Drugi etap zaplanowano od 15 maja - powrót do nauki hybrydowej wszystkich starszych uczniów w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i pandemia będzie pod kontrolą, 29 maja wszyscy uczniowie mieliby wrócić do nauczania stacjonarnego.

twitter przemysław czarnek free 1200.jpg
Minister edukacji: będą dodatkowe zajęcia wspomagające po powrocie do nauki zdalnej

Gość Polskiego Radia 24 nazwał to przywracaniem normalności w szkołach po pandemii. - Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu nauczyciela z uczniem i uczniów między sobą. Szkoła to nie tylko proces kształcenia, ale również kwestia socjalizacji. Uczenia się relacji międzyludzkich i umiejętności współdziałania w grupie. Pewnie te elementy będą na początku najbardziej szwankować - powiedział Tomasz Rzymkowski. 

"Dajmy dzieciom wytchnienie"

Wiceminister edukacji zwrócił się jednocześnie apelem do nauczycieli i wychowawców. - Nie traktujmy powrotu do szkoły jako wielkiego egzaminu ze wszystkich przedmiotów. Dajmy dzieciom wytchnienie po 7-miesięcznej przerwie w stacjonarnym nauczaniu. Musimy zwrócić uwagę na element psychologiczny, aby wśród młodzieży nie wywołać wielkiej traumy - podkreślił. 

Tomasz Rzymkowski wyjaśnił, że od 1 września resort edukacji planuje dodatkowe godziny dla dyrektorów szkół, które mają pomóc w nadrobieniu zaległości przez dzieci. - Niech najbliższy czas będzie swoistą trampoliną. Drabiną, po której będziemy się starać powoli wracać do normy. Przerwa 7 miesięcy może wywołać u wielu uczniów traumę. Tym bardziej, że wielu nauczycieli będzie chciało ten czas nadrobić. Tego się nie da nadrobić w ciągu czterech tygodni. Właściwy powrót do normalności rozpocznie się 1 września. Podczas nowego roku szkolnego będziemy się starali wyrównać braki - podsumował wiceszef MEN. 

Posłuchaj
21:54 PR24_mp3 2021_04_28-19-06-38.mp3 Tomasz Rzymkowski o powrocie dzieci do szkół (Stan rzeczy)

Zgodnie z planem matury w tym roku rozpoczną się 4 maja od sprawdzianu pisemnego z języka polskiego. Egzaminy zostaną zorganizowane w reżimie sanitarnym.

***

Audycja: Stan Rzeczy

Prowadzący: Piotr Nisztor

Gość: Tomasz Rzymkowski

Data emisji: 28.04.2020

Godzina emisji: 19.06

PR24/tj

Czytaj także

"Mamy kryzys zdrowia psychicznego". Maria Libura o walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 11:17
-  Kluczowe jest przywrócenie pokoleniu kontaktu z równieśnikami, możliwości pobierania nauki i życia towarzyskiego. Ma to ogromne znaczenie dla rozwoju - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 ekspert ds. ochrony zdrowia Maria Libura, kierownik Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. 
rozwiń zwiń