more_horiz

Agresywna polityka Rosji. Kownacki: to się nie zmieni nawet po odejściu Putina

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 20:15
- Bez względu na to, czy w przyszłości Putin będzie u władzy czy nie, to Rosja dalej będzie prowadziła agresywną politykę - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Kownacki, poseł PiS. W ocenie byłego wiceszefa MON jesteśmy ofiarami operacji, która ma związać tę część Europy i NATO, która dostrzega zagrożenie, jakim jest Rosja.
Bartosz Kownacki
Bartosz KownackiFoto: PR24

Gość audycji podkreślił również, że kryzys migracyjny na granicy z Białorusią to część większego planu Putina. 

- Działania na polskiej, łotewskiej czy litewskiej granicy są skorelowane z tym, co dzieje się na Ukrainie. (...) W momencie, kiedy doszłoby do ofensywnych działań Rosji na Ukrainie, to Polska będzie miała problem na granicy, właśnie po to, by swoją aktywność dyplomatyczną koncentrowała na granicy na Bugu, a nie na sytuacji na Ukrainie. To jest wpisane w strategię Kremla - zaznaczył. 

Rosja wywiera presję

Minister obrony narodowej Ukrainy Ołeksij Reznikow oświadczył, że przy granicach Ukrainy i na tymczasowo okupowanych ukraińskich terytoriach Rosja zgromadziła ponad 94 tys. żołnierzy, którzy mogą być wykorzystani w celu eskalacji napięcia i potencjalnej inwazji. Podkreślił przy tym, że w razie potrzeby armia ukraińska stawi opór

- Jednym z celów Rosji jest zagwarantowanie sobie wpływów na to, co dzieje się na Ukrainie - przypomniał polityk PiS. 

Posłuchaj
23:20 PR24_mp3 2021_12_08-19-06-05.mp3 Bartosz Kownacki o kryzysie migracyjnym i polityce zagranicznej Rosji ("Stan rzeczy") 

Gromadzenie przez Rosję wojsk w pobliżu granicy z Ukrainą budzi poważnie obawy zarówno na Ukrainie, jak i na Zachodzie o to, że Rosja może dokonać inwazji zbrojnej. Sprawa rosyjskich gróźb została poruszona podczas wtorkowej wideorozmowy Joe Bidena z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Stan Rzeczy"

Prowadzący: Piotr Nisztor

Gość: Bartosz Kownacki (poseł PiS)

Data emisji: 08.12.2021

Godzina emisji: 19.06

kmp

Zobacz także

Zobacz także