more_horiz

"Pytanie, czy to nie próba postawienia zasłony dymnej". Fogiel o zarzutach opozycji ws. Pegasusa

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 20:59
- Opozycja próbuje narzucić narrację, według której standardowe działania państwa demokratycznego podejmowane przez służby miałyby być czymś skandalicznym - powiedział w Polskim Radiu 24 zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel, komentując oskarżenia opozycji o nadużywanie systemu Pegasus przez polskie służby. - Pojawia się pytanie, czy cała ta akcja nie była próbą postawienia zasłony dymnej - zaznaczył, wskazując na "sprawę inowrocławską". 
Mamy do czynienia z sytuacją, w której opozycja próbuje rozkręcić aferę z niczego  - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel pytany o  sprawę Pegasusa
"Mamy do czynienia z sytuacją, w której opozycja próbuje rozkręcić aferę z niczego " - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel pytany o sprawę PegasusaFoto: PR24

Radosław Fogiel odpowiadał w Polskim Radiu 24 na pytania o stosunek Prawa i Sprawiedliwości do pomysłu Pawła Kukiza, by sejmowa komisja śledcza zbadała używanie podsłuchów przez polskie służby w latach 2007-2021. Wcześniej powołania w Sejmie komisji śledczej badającej sposób użycia oprogramowania Pegasus przez polskie służby chcieli politycy opozycji, w tym senator Krzysztof Brejza. Twierdził on, że jego telefon był podsłuchiwany przed wyborami w 2019 roku. 

- Pomysł Pawła Kukiza ma i lepsze, i gorsze strony. Jako PiS jesteśmy na rozstajach, jeśli chodzi o stanowisko - przyznał w rozmowie z Polskim Radiem 24 zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. 

"Opozycja próbuje narzucić narrację"

Polityk zapewniał, że rozumie "przywiązanie Pawła Kukiza do przejrzystości w życiu publicznym". - Domyślam się, że tym się kierował, próbując obejść tę histerię opozycji, dlatego proponuje (powołanie komisji śledczej - red.) od 2007 roku, od przejęcia władzy przez Platformę Obywatelską i z tego punktu widzenia to doceniam. Mam jednak wątpliwości, czy w ogóle wpisywanie się w tę opowieść opozycji byłoby wskazane - stwierdził. 

Jak wyjaśnił, mamy do czynienia z sytuacją, w której dzisiejsza opozycja próbuje, za pomocą mediów i mediów społecznościowych, rozkręcić aferę z niczego, próbując narzucić narrację, wg której dochodzi do jakichś nieprawidłowości, a standardowe działania państwa demokratycznego podejmowane przez służby miałyby być czymś skandalicznym - tłumaczył polityk. 

Gość "Stanu rzeczy" przypomniał, że "zarzuty w sprawie inowrocławskiej usłyszał prezydent Inowrocławia, ojciec senatora Brejzy". - Pojawia się pytanie, czy cała ta akcja nie była próbą postawienia zasłony dymnej, czy upolitycznienia sprawy, o której wiadomo było, że trafi do prokuratury - wskazał.

"Wszystko dzieje się zgodnie z prawem"

- Jeśli chodzi o wykorzystywanie metod i technik operacyjnych za czasów Prawa i Sprawiedliwości, to wszystko dzieje się zgodnie z prawem, pod kontrolą sądów - tak, jak wymagają tego przepisy - podkreślił Radosław Fogiel.

Posłuchaj
22:39 FogielRadoslaw-[PR24]PR24 (mp3) 17 styczeń 2022 19_06_06.mp3 Radosław Fogiel o reakcji opozycji na sprawę Pegasusa ("Stan rzeczy"/ PR24)

Więcej w nagraniu. 

Czytaj także: 

***

Audycja: "Stan rzeczy"

ProwadzącyJerzy Jachowicz

GośćRadosław Fogiel (zastępca rzecznika PiS)

Data emisji: 17.01.2022

Godzina emisji: 19.06


mbl

Zobacz także

Zobacz także